logo kratom
vseokratomu.cz

Káva vs kratom – co je lepší volbou?

kava vs kratom

Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Není tedy divu, že se často obracíš k různým stimulantům, které ti pomáhají zvládat všechny ty denní výzvy. Třeba taková káva – jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě, co povzbuzuje a zlepšuje pozornost. Mnozí si bez něj nedokáží představit ani jeden den. Pro velkou části lidí je však káva spíš chuťovým rituálem a pro pořádnou stimulaci potřebují lepší alternativu. A jednou z nich je právě kratom. Proč? 

Čti dál.

Káva a kratom pochází ze stejné „rodiny”

Káva i kratom jsou přírodními látkami, které mají společný původ. Obě pochází ze stejné botanické rodiny – čeleď Rubiaceae (Mořenovité) – a od obou můžeš v nízkých dávkách očekávat stimulační účinky. Kratom má ale navíc také analgetické a sedativní účinky, a to v případě, že si dáš vyšší dávku. Pomůže ti tak, i když trpíš bolestmi, úzkostí, depresí nebo se chceš třeba „jen” pořádně vyspat či vychillovat.

Coffea vs. Mitragyna speciosa

Coffea, neboli kávovník, je věčně zelená dřevina, která pochází z Afriky, Madagaskaru a Maskarénských ostrovů, odkud se rozšířila do dalších tropických a subtropických oblastí v tzv. kávovém pásmu. Jde o pásmo nacházející se mezi obratníky raka a kozoroha, kde se rozprostírají státy Jižní a Střední Ameriky (Brazílie, Bolívie, Peru, Ekvádor, Mexiko, Honduras, Guatemala atd.), oblast Karibiku, Indie, jihovýchodní Asie (např. Kambodža, Vietnam, Indonésie) a oblast rovníkové Afriky (Etiopie, Keňa, Uganda, …).

Kávovník je houževnatým ovocným stromem vysokým 3 až 13 metrů. Na plantážích se však tyto stromy udržují v maximální výšce od 1,5 do 3 metrů, a to kvůli jednoduchosti sklizně. Než však k první sklizni dojde, uběhnou nejdříve 3 roky od vysazení rostlinky na plantáž. Sklízí se tzv. kávové třešně, což jsou malé kuličky většinou červené barvy (nekdy i žluté či oranžové), ve kterých si nacházejí dvě zelená kávová zrna. Tyto kávové třešně se pak zpracovávají buď suchou metodou u méně kvalitních zrn, nebo mokrou metodou u kvalitních zrn. Následně se balí zhruba do 60kg pytlů a rozváží se do pražíren ve všech koutech světa.

kava vs kratom

Mitragyna speciosa, kratomový strom, je až 25 metrů vysoký strom vyskytující se v tropické Asii, a to od Indočíny (Kambodža, Thajsko) přes jihovýchodní Asii (Sumatra, Borneo, Filipíny, Malajský poloostrov) až po Novou Guineu. Pěstuje se ale také v jižním Vietnamu a na jihovýchodě Myanmaru. 

Jeho cca 30 cm dlouhé a 20 cm široké listy se v určité fázi stáří sbírají, myjí, suší, někdy fermentují a následně melou na velice jemný prášek, kratom, který užíváš – ideálně ho rozpustíš ve vodě/džusu a vypiješ. A právě stáří kratomového stromu a způsob zpracování listů nejvíce ovlivňuje výsledný produkt, tedy druh kratomu a z logiky věci i účinky kratomu.  

Kofein vs Indolové alkaloidy

Kofein, který káva (ale také čaj, čokoláda, …) obsahuje, ti stimuluje nervový systém a pomáhá zlepšit tvou pozornost, paměť a mentální i fyzický výkon. Zároveň kofein zlepšuje tvou náladu tím, že snižuje hladinu stresu a únavy. Účinky kávy se běžně dostavují během několika minut a trvají až několik hodin.

Hlavními účinnými látkami kratomu jsou zase tzv. indolové alkaloidy, kdy mezi ty nejvíce zastoupené alkaloidy v kratomu patří mitragynin (používá se i v lékařství při léčbě chronických bolestí) a 7-hydroxymitragynin. Díky těmto alkaloidům ti kratom přináší velice široké spektrum účinků, od stimulujících až po euforické, nebo naopak relaxační až opiátové. Zároveň obrovsky pomáhá při akutních a chronických bolestech, nesoustředěnosti, špatném spánku, fyzické i psychické námaze, depresích, respiračních nemocech, závislostech, … nebo ti také pomůže například se začleněním do kolektivu (lepší komunikativnost) či s větší sexuální energií a následnou výdrží při sexu. 

Těch benefitů kratomu je mnoho, a je tak ideální přírodní volbou před různými chemickými sloučeninami a farmaceutickými výrobky. Pokud tě jeho účinky, dávkování, příprava, rizika, zkušenosti uživatelů a další informace zajímají, doporučujeme přečíst články, které tě zrovna zaujmou. Tady je krátký výčet těch nejdůležitějších:

Kratom od RageFitness patří mezi TOP V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV a GAMMA sterilizaci. Spolehnout se můžeš na vynikající rozpustnost a chuť kratomu, ale také na perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratomové tablety jsou krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Jaké jsou na kratom tablety recenze? Čti článek.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.
Kratom zásadně ulehčuje život spoustě lidem okolo nás. A dokáže pomoct i tobě. Musí však splňovat jedno podstatné kritérium, a to je prvotřídní kvalita. Jen kvalitní kratom ti totiž bezpečně