logo kratom
vseokratomu.cz

Kratom tablety recenze – účinky, výhody a nevýhody

Kratom, známý také pod botanickým názvem Mitragyna speciosa, je strom pocházející z tropických oblastí jihovýchodní Asie. Především z Indonésie, Thajska, Malajsie a Papuy-Nové Guineje. Listy tohoto stromu obsahují tzv. indolové alkaloidy, zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které jsou zodpovědné za veškeré unikátní vlastnosti kratomu. Díky nim je kratom už po dlouhá staletí populární mezi místními obyvateli, kteří tradičně žvýkají čerstvé kratomové listy nebo jej užívají ve formě čaje. Jenže tady jeho dosah zdaleka nekončí… 

Kratom je v posledních letech žhavým zbožím po celém světě, kde si ho uživatelé nejčastěji dopřávají ve formě jemně mletého prášku z listů, který rozpouští ve vodě nebo v džusu. Pak už ho jen vypijí. Ovšem na své si přichází i praktičtější a diskrétnější varianta užívání, a to v podobě kratomových tablet.    

Tento blogový příspěvek ti přináší recenzi na kratom tablety = jejich účinky, výhody a možné nevýhody. Vycházíme ze zkušeností běžně známých, osobních, ale i našich zákazníků, kteří si u nás kratomové tablety pravidelně kupují. 

Co jsou to kratom tablety

Než se k tobě dostane finální produkt, prochází listy k kratomových stromů poměrně zdlouhavým procesem: listy se myjí, suší, někdy fermentují a melou na jemný prášek, který se následně lisuje za obrovského tlaku několika tun do tablet. Tyto tablety pak přináší všem uživatelům snadnější a pohodlnější způsob užívání, kdy místo vážení a míchání prášku s vodou, džusem, … mohou tabletu spolknout a zapít třeba vodou, stejně jako vitamíny či jiné doplňky stravy. A těch výhod je ještě víc. 

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom barvy – prozradí ti nejvíce o účincích kratomu. Červený kratom, zelený kratom, bílý kratom, žlutý kratom i gold kratom. Každý z nich má své specifické účinky a zdravotní přínosy. Které barvy kratomu jsou pro tebe ty TOP?

Výhody kratomových tablet 

1. Pohodlí a přesné dávkování 

Jedním z největších benefitů kratom tablet je pohodlí při jejich užívání. Tablety jsou předem navážené na přesnou dávku, což zcela eliminuje nutnost vážení prášku a zjednodušuje celý proces. To je pro tebe obzvlášť užitečné, pokud jsi v užívání kratomu začátečník. Přesné dávkování je totiž klíčové pro dosažení požadovaných účinků bez rizika předávkování.

2. Diskrétnost a mobilita 

Kratom tablety jsou diskrétní a snadno přenosné. Můžeš je tak mít v kapse nebo třeba v kabelce a užít je kdykoliv a kdekoliv, aniž by si vzbudil jakoukoliv pozornost. To je obrovskou výhodou, pokud kratom užíváš během dne mimo svůj domov – třeba ve škole, v práci nebo když jsi na dovolené atp. Máš je zkrátka bez zbytečné námahy stále po ruce. 

3. Žádná nepříjemná chuť 

Kratom prášek má výraznou zemitou a pro mnohé uživatele nepříjemnou chuť. Tablety však tuto chuť eliminují, protože je zkrátka spolkneš celé a hotovo.

TIP K PŘEČTENÍ: Může kratom do letadla? Jak do kterého… Chystáš se na zahraniční cestu, na kterou by sis rád přibalil svůj oblíbený kratom? Než to uděláš, zjisti si také, jestli může kratom do letadla.

Účinky kratomových tablet

Účinky kratom tablet jsou v podstatě totožné s účinky kratomového prášku. Jde o stejnou rostlinu, která se stejně zpracovává, jen se výsledný prášek lisuje do tablet. 

1. Stimulace a zvýšení energie

Při nižších dávkách působí kratomové tablety jako přírodní stimulant. Uživatelé často hlásí zvýšení energie, zlepšení soustředění, lepší sex, větší chuť pracovat a celkovou duševní svěžest. Menší dávky jsou tak ideální pro ty, kteří hledají alternativu ke kávě či energetickým nápojům.  

2. Úleva od bolesti

Kratom je rovněž velmi oblíbený pro své analgetické účinky. U vyšších dávek mnoho uživatelů uvádí, že jim kratom tablety pomohly zmírnit chronickou nebo akutní bolest – například hlavy, svalů, kloubů, menstruační bolesti, … To z kratomu dělá potenciální přírodní alternativu k farmaceutickým analgetikům. 

3. Relaxace a zlepšení nálady

Stejně tak má kratom ve vyšších dávkách sedativní účinky, které ti pomohou uvolnit tělo i mysl. Většina uživatelů uvádí zlepšení nálady, snížení stresu a úzkosti a také mnohem lepší kvalitu spánku. 

Upozorňujeme, že dávkování kratomu a jeho účinky jsou individuální. To, co funguje skvěle pro jednoho uživatele, nemusí mít stejný účinek na jiného. Doporučuje ti proto začít s nižšími dávkami a postupně je upravovat podle osobních potřeb a reakce vlastního těla. Pro více informací o dávkování kratomu si přečti tento článek: Dávkování kratomu – na každém gramu záleží. 

DALŠÍ TIP K PŘEČTENÍ: Kratom zkušenosti – příběhy uživatelů kratomu. Reálné příběhy uživatelů ti o kratomu prozradí mnohé. Hlavně ti mohou dát tu správnou motivaci. A pomoct ti. Což je pravděpodobně to, co od kratomu chceš.

Možné nevýhody kratomových tablet 

1. Cena kratom tablet

Kratomové tablety jsou dražší než kratomový prášek. Proces výroby tablet totiž zahrnuje další kroky a náklady, které se odrážejí v jejich ceně.

2. Absorpce a rychlost účinků

Někteří uživatelé uvádějí, že účinky kratomových tablet nastupují o něco pomaleji ve srovnání s práškem. Je to způsobené tím, že tablety se nejprve rozpouští v žaludku, než se účinné látky dostanou do krevního oběhu.

Druhy kratomu v tabletách – najdi si ten svůj TOP

Každá tableta kratomu má 1 gram a obsahuje 95 % čistého kratomu. V 5 tableták tak máš 4,75 gramů čistého kratomu. 

  • WHITE KRATOM v tabletách (2× UV sterilizovaný, ale máš možnost si koupit i 1× UV sterilizovaný) – ideální pro náročně pracující a sportovce, protože rychle a dlouhodobě zvyšuje koncentraci, motivaci do práce a výkon. Přináší mírně euforický a povznášející pocit. 
  • GREEN KRATOM v tabletách (2× UV sterilizovaný, ale máš možnost si koupit i 1× UV sterilizovaný) –  povzbuzující, povznášející, motivující, při vysokých dávkách eutrofický (ideální na párty), přináší pocit klidu a dlouhodobého soustředění.
  • RED KRATOM v tabletách (2× UV sterilizovaný, ale máš možnost si koupit i 1× UV sterilizovaný) – pro ty, kteří si chtějí dopřát pořádný relax, odpočinek nebo se potřebují jednoduše odreagovat. Tlumí také bolesti a zlepšuje spánek. 

Kratom tablety jsou zkrátka krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Bez ohledu na to, zda jsi zkušený uživatel kratomu nebo teprve začínáš, tablety mohou být skvělou volbou pro tvůj životní styl. 

Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness – najdeš tam všechny druhy kratomu. I v tabletách. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatelů, máme zavedený systém HACCP, dvojitou UV sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kvalita kratomu a jeho bezpečnost. To jsou dva hlavní důvody, proč se musí provádět kratom testy. Co by měly obsahovat, jak se provádí, … nejen to se dozvíš v tomto
Je libo čaj o páté? Tento článek ti prozradí, jak si připravit chutný kratom čaj z listů kratomu. A také, jakým způsobem si čaj rozhodně nepřipravovat. Tak pojď do čtení.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.