Žijeme v době, kdy nás neustále obklopuje stres, povinnosti a nekončící proud nejrůznějších informací a vzruchů. Mindfulness, tedy všímavost, se proto stává stále populárnějším způsobem, jak v tomto chaosu nalézt klid a rovnováhu.
No a co kdybychom ti řekli, že tuto praxi můžeš skvěle podpořit přírodní látkou, která má velice široké spektrum účinků a zdravotních přínosů pro tvou mysl i tělo? Ano, mluvíme o kratomu. Tak postupně…
Co je mindfulness?
Mindfulness, neboli všímavost, je technika, která tě učí žít v přítomném okamžiku. Místo toho, aby ses ztrácel v myšlenkách na minulost nebo budoucnost, zaměřuješ svou pozornost na to, co děláš právě TEĎ. Tento přístup ti tak pomáhá snižovat stres, zlepšovat soustředění a prohlubovat tvou schopnost zvládat náročné situace.
Ať už jde tedy o jednoduché techniky, jako je vědomé dýchání, nebo o hlubší meditační praxi, mindfulness ti nabízí cestu ke klidnější mysli a šťastnějšímu životu.
Kratom jako doplněk k mindfulness
Kratom je stálozeleným stromem (Mitragyna speciosa), který roste v tropických oblastech jihovýchodní Asie jako je Thajsko, Indonésie, Barma atd.. Jeho listy se po staletí využívají pro své unikátní vlastnosti – od zmírnění bolestí přes podporu energie až po navozování relaxace. A právě poslední zmíněná schopnost z něj činí ideálního společníka pro mindfulness.
RELAXACE BEZ OSPALOSTI
Mindfulness tě učí uvolnit se, ale zároveň zůstat bdělý. A tak přichází na scénu určité druhy kratomu – červený kratom (red kratom), žlutý kratom (yellow kratom) nebo zlatý kratom (gold kratom) – které při určitém množství navozují klid, aniž by tě úplně „vypnuli“. Díky tomu si můžeš lépe vychutnat přítomný okamžik.
PODPORA SOUSTŘEDĚNÍ
Zelené a bílé odrůdy kratomu naopak dokážou povzbudit mysl a zlepšit koncentraci, což je klíčové při některých mindfulness cvičeních, jako je například meditace. Zvláště v dnešní uspěchané době, kdy tě neustále rozptylují různé zprávy a notifikace, může být tato vlastnost kratomu neocenitelná.
PRÁCE S EMOCEMI
Všímavost tě také učí pracovat s emocemi, aniž bys je potlačoval. Kratom, díky svému vlivu na serotoninové a dopaminové receptory, může pomoci stabilizovat náladu, což ti umožňuje lépe zpracovávat to, co se v tobě zrovna děje.
Důležité je i dávkování kratomu
Než se pustíš do testování kratomu, měj na paměti, že kromě druhu kratomu (zelený kratom, červený kratom, bílý kratom, …) ovlivňuje jeho účinky i dávkování:
- nízká dávka kratomu – 1 až 5 gramů – stimuluje a zlepšuje koncentraci
- vyšší dávka kratomu – 5 až 7 gramů – navozuje relaxaci a pohodu, zlepšující spánek
- dávku nad 7 gramů nedoporučujeme
A pokud s kratomem teprve začínáš, začni určitě s nízkou dávkou (klidně jenom 1 gram) a sleduj, jak na tebe působí. Další důležité informace k užívání kratomu najdeš například v tomto našem článku: Kratom každý den – zisk, nebo risk?
Kratom od Rage Fitness patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR
Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu od roku 2017, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP a GAMMA sterilizaci. Spolehnout se můžeš na vynikající rozpustnost a chuť kratomu, ale také na perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je.
Zdroje
- Swogger, M. T., & Walsh, Z. (2018). Kratom use and mental health: A systematic review. Drug and Alcohol Dependence, 183, 134–140. https://doi.org/10.1016/j.drugalcdep.2017.10.012
- Garcia-Romeu, A., Cox, D. J., Smith, K. E., Dunn, K. E., & Griffiths, R. R. (2020). Naturalistic use patterns and self-reported effects of kratom (Mitragyna speciosa): An online survey. Drug and Alcohol Dependence, 206, 107849. https://doi.org/10.1016/j.drugalcdep.2019.107849
- Davis, D. M., & Hayes, J. A. (2011). What are the benefits of mindfulness? A practice review of psychotherapy-related research. Psychotherapy, 48(2), 198.
- Baer, R. A. (2003). Mindfulness training as a clinical intervention: A conceptual and empirical review. Clinical Psychology: Science and Practice, 11, 230-241.
- Grossman, P., Niemann, L., Schmidt, S., & Walach, H. (2004). Mindfulness-based stress reduction and health benefits: A meta-analysis. Journal of Psychosomatic Research, 57(1), 35-43.
- Keng, S. L., Smoski, M. J., & Robins, C. J. (2011). Effects of mindfulness on psychological health: A review of empirical studies. Clinical Psychology Review, 31(6), 1041-1056. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3679190/