logo kratom
vseokratomu.cz

Gold kratom – ryzí zlato mezi kratomem?

gold kratom

Kratom je velice jemný prášek, který se vyrábí z listů kratomového stromu (Mitragyna speciosa). Ten roste převážně v Indonésii, kde má perfektní podmínky k růstu. Samotný kratomový prášek je tedy zcela přírodní látkou oplývající širokým spektrem účinků (relaxační až tlumící, nebo naopak stimulační až euforické) a zdravotních přínosů (kratom pomáhá při nespavosti, stresu, depresích, vyčerpání, uvolňuje od bolestí, zbavuje závislostí atd.). Hlavní účinné látky kratomu, které mají tyto nevyvratitelné benefity na svědomí, se jmenují indolové alkaloidy, kdy mezi ty nejvíce zastoupené patří mitragynin (v lékařství se používá při léčbě chronických bolestí) a 7-hydroxymitragynin.

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom zkušenosti – příběhy uživatelů kratomu. Reálné příběhy uživatelů ti o kratomu prozradí mnohé. Hlavně ti mohou dát tu správnou motivaci. A pomoct ti. Což je pravděpodobně to, co od kratomu chceš.

Základní druhy kratomů – zelený, bílý a červený kratom

Kratom se obecně dělí do třech hlavních skupin – zelený kratom (green kratom), bílý kratom (white kratom) a červený kratom (red kratom). Bílý kratom je z listů mladého stromu, zelený kratom z dozrávajících a červený kratom je z listů již plně vyzrálého stromu. Co se týče účinků, v zásadě lze říct, že červený kratom má pro tvé tělo nejvíce uklidňující efekt, zelený kratom ti dokáže nejlépe navodit euforické pocity a bílý kratom se zase postará o dodání energie.

Jen pozor na dávkování kratomu, protože i to ovlivňuje, jaký požitek z kratomu budeš mít. A pokud jsi začátečník, drž se osvědčeného postupu dávkování – jen tak si užiješ kratom na maximum a vyhneš se nepříjemným prvním zkušenostem, mezi které patří například zvracení. A když už jsme zabrousili do tohoto tématu, nemůžeme opomenout nadužívání kratomu, které vede k toleranci a následné závislosti na kratomu. Na to fakt pozor! Aby to nebyla jen prázdná slova a ty jsi si z toho něco vzal, všemi deseti ti doporučujeme přečíst tento praktický článek: Dávkování kratomu – na každém gramu záleží.

Další druhy kratomů – žlutý a zlatý kratom

Co je ještě důležité si uvědomit, tak kratom je pořád jenom kratom = ten stejný strom. Jeho účinky ovlivňuje stáří stromu, lokalita pěstování (např. BALI a JONGKONG), způsob zpracování (čisté listy vs. listy s žilkami, sušení, fermentace, …), míchání jednotlivých druhů (ELEPHANT, MAENG DA) a také dávkování kratomu, tvoje zkušenosti a v poslední řadě kvalita samotného kratomu.  

Na trhu tak kromě základních druhů najdeš i další druhy kratomu, kdy mezi ty velmi oblíbené patří žlutý kratom (yellow kratom) a zlatý kratom (gold kratom). Nicméně nejde tedy o žádné nové druhy, ale jen o rozdílné zpracování. Oba kratomy, stejně jako červený a bílý, se zpracovávají z listů zeleného kratomu. Rozdíl je hlavně v délce fermentace – listy žlutého kratomu se fermentují déle jak listy červeného kratomu a listy zlatého kratomu zase o něco déle = po dobu 10 dnů, jak listy žlutého kratomu.

Gold kratom – je tedy ryzím zlatem mezi kratomy? 

Jak už jsme psali v úplném úvodu, zlatý kratom se velmi často zaměňuje se žlutým kratomem. Jejich účinky jsou podobné, gold kratom je jen slabší. Ve skutečnosti je gold kratom nejslabší mezi všemi kratomy. Což není vůbec špatně. Je ryzím zlatem pro ty, kteří s kratomem nemají žádné zkušenosti a nechtějí to hned ze startu přestřelit. 

gold kratom list
Gold kratom je ryzím zlatem pro začátečníky

Gold kratom má mírně sedativní účinky. Je tedy perfektní volbou pro ty, kteří potřebují zrelaxovat, zmírnit napětí, stres… prostě si užíti klid a pohodu. Zároveň může pomoci těm, kteří mají problém se spánkem, bolí je hlava, klouby, zuby atp. Gold kratom také může velice dobře zafungovat při psychických problémech (např. vysazení antidepresiv a jiných chemických látek), při léčbě závislostí (alkohol, cigarety, heroin, kokain, …), při potřebě zvýšení imunity (silný antioxidant) a při malé dávce může také nabudit do práce, učení nebo třeba tréninku. 

Konkrétní účinky se mohou lišit na základě použité odrůdy (a dávkování): 

ÚČINKY KRATOMU GOLD MAENG DA

5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

  • euforie a dobrá nálada: 1
  • soustředění, chuť do práce a učení: 1
  • motivace do tréninku: 1
  • úleva od bolestí: 4 
  • zlepšení spánku: 4 
  • úleva od depresí a sociálních fobií: 3

Kratom nejvyšší možné kvality GOLD MAENG DA pomáhá ulevit od bolestí (např. hlavy, zad, zubů, kloubů, …) a zlepšuje spánek. Tvoří jej pouze 100% čisté listy zeleného kratomu, které se dlouze fermentují a následně zpracovávají na velice jemný prášek. Kratom GOLD MAENG DA roste v oblastech plných slunce s minimem dešťů – má velmi příjemnou chuť. 

Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, dvojitou UV sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.  

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kvalita kratomu a jeho bezpečnost. To jsou dva hlavní důvody, proč se musí provádět kratom testy. Co by měly obsahovat, jak se provádí, … nejen to se dozvíš v tomto
Je libo čaj o páté? Tento článek ti prozradí, jak si připravit chutný kratom čaj z listů kratomu. A také, jakým způsobem si čaj rozhodně nepřipravovat. Tak pojď do čtení.
Kratomové tablety jsou krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Jaké jsou na kratom tablety recenze? Čti článek.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.