logo kratom
vseokratomu.cz

Červený kratom účinky – uvolní tělo i mysl, zlepší spánek, utlumí bolesti

cerveny kratom ucinky

Kratom je jemným práškem s psychotropními účinky, který se získává z usušených listů tropického stromu Mitragyna speciosa. Podle stáří stromu se dělí na tři základní druhy – bílý kratom (white kratom) je z listů mladého stromu, zelený kratom (green kratom) z listů dozrávajícího stromu a červený kratom (red kratom) je z listů už plně dozrálého stromu. Každý tento kratom má tak v sobě různé úrovně indolových alkaloidů (mitragynin, 7-hydroxymitragynin atd.), které ovlivňují jednotlivé účinky kratomu (relaxační až tlumící, nebo naopak stimulační až euforické) a jeho zdravotní přínosy (kratom pomáhá při stresu, nespavosti, depresích, vyčerpání, uvolňuje od bolestí, zbavuje závislostí atd.).   

Na e-shopech a v prodejnách ale narazíš i na velmi oblíbený žlutý kratom (yellow kratom) a zlatý kratom (gold kratom). Nicméně nejde o žádné nové druhy kratomu, ale jen o rozdílné zpracování listů nebo o mixy jednotlivých druhů kratomů. 

TIP K PŘEČTENÍ: Je kratom legální? V ČR ano, ale co jinde ve světě? Pokud rád cestuješ a zajímá tě, jestli je kratom legální nejen v ČR, ale i jinde v Evropě, Asii nebo třeba v Americe, tak tento článek ti dá jasnou odpověď.

Červený kratom získává své účinky díky fermentaci

Červený kratom dostal své jméno (red kratom) po červených žilkách na listech. Ty se začínají objevovat ve chvíli, kdy je kratomový strom už plně dozrálý. Zcela jedinečné složení alkaloidů pak červený kratom získává díky způsobu zpracování těchto listů – ty se několik dní suší v místnosti bez přístupu světla a poté se fermentují ve speciálních nádobách nebo v pytlích s určitou prodyšností. Tím dochází k procesu aktivace enzymů, což spouští mechanismus obrany rostliny a listy se začnou zbarvovat do červené. Teprve pak se melou na jemný prášek, přičemž čím delší je doba fermentace, tím tmavší je barva prášku.

Mitragyna speciosa kratomovy list
Listy červeného kratomu

Jen pro zajímavost, výše v článku jsme zmiňovali žlutý a zlatý kratom. Žlutý kratom vzniká, pokud se listy fermentují ještě o něco déle a gold kratom ještě déle, což je pro představu cca 10 dní. Zelený kratom a bílý kratom fermentací naopak vůbec neprochází. Rozdíl mezi nimi je v tom, že do bílého kratomu se přidávají žilky a stonky z listů, díky čemuž je světlejší a má mírně odlišné účinky – například bílý kratom je nejlepší kratom na energii a zelený kratom je zase nejsilnější kratom.

TIP K PŘEČTENÍ: Příprava kratomu – je to snadné jako facka. Příprava kratomu není žádná věda. Jaké možnosti přípravy máš a jak postupovat, aby se kratom nejlépe rozmíchal a nenapěnil? Čti článek.

Červený kratom účinky – VYSOCE relaxační a analgetický

Červený kratom se obecně považuje za nejklidnější a nejrelaxačnější ze tří hlavních typů kratomu, což ho činí ideálním společníkem pro večerní užití. Zároveň se ale stále jedná o silný druh kratomu, takže ho moc nedoporučujeme, pokud jsi úplný začátečník (v tom případě radši prvně sáhni po žlutém kratomu nebo gold kratomu – oba jsou svými účinky red kratomu podobní, jen nejsou tak silní).

Lidé s oblibou červený kratom využívají i jako terapeutický přípravek k úlevě od bolesti i chronické bolesti hlavy, zubů, kloubů, … při nespavosti, úzkosti, depresi či ke zmírnění stresu. Často pomáhá při léčbě závislosti (prášky, cigarety, alkohol, drogy, …), zvyšuje imunitu (je silný antioxidant) a v malé dávce pomáhá motivovat do učení, práce nebo třeba tréninku.  

kratom na spanek
Červený kratom je ideální na kvalitní spánek

Když už jsme zmínili dávkování, nezapomeň, že účinky červeného kratomu ovlivňuje právě dávkování kratomu a také kvalita kratomu, množství indolových alkaloidů, tvá individuální tolerance a zkušenosti s kratomem. To vše má vliv na to, jaký požitek z červeného kratomu budeš mít. 

TIP K PŘEČTENÍ: Jak dlouho působí kratom? Odpověď najdeš v množství, které si dáš. To že ti účinky kratomu mohou obrovsky ulehčit život, to je jasná věc. Víš ale, jak dlouho působí kratom? Co vše délku požitku ovlivňuje? Pokud ne, čti tento článek.

Konkrétní účinky červeného kratomu se pak ještě liší na základě odrůdy:

ÚČINKY KRATOMU 100% PURE RED

5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

 • euforie a dobrá nálada: 3
 • soustředění, chuť do práce a učení: 3
 • motivace do tréninku: 2
 • úleva od bolestí: 5 
 • zlepšení spánku: 5 
 • úleva od depresí a sociálních fobií: 4

ÚČINKY KRATOMU RED BALI

5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

 • euforie a dobrá nálada: 2
 • soustředění, chuť do práce a učení: 2
 • motivace do tréninku: 1
 • úleva od bolestí: 4 
 • zlepšení spánku: 3
 • úleva od depresí a sociálních fobií: 3

ÚČINKY KRATOMU RED MAENG DA

5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

 • euforie a dobrá nálada: 2
 • soustředění, chuť do práce a učení: 2
 • motivace do tréninku: 1
 • úleva od bolestí: 4 
 • zlepšení spánku: 4 
 • úleva od depresí a sociálních fobií: 4 

Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV či GAMMA sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.  

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.
Kratom zásadně ulehčuje život spoustě lidem okolo nás. A dokáže pomoct i tobě. Musí však splňovat jedno podstatné kritérium, a to je prvotřídní kvalita. Jen kvalitní kratom ti totiž bezpečně
Trápí tě závislost na kratomu? Pokud se ji chceš zbavit bez abstinenčních příznaků, tak stonky a žilky kratomu (Stems and Veins) je přesně to, co ti efektivně pomůže.