logo kratom
vseokratomu.cz

Jak dlouho je kratom v moči – odhalí ho test?

kratom v moci

Kratom, botanicky známý jako Mitragyna speciosa, je psychoaktivní látkou obsahující sloučeniny zvané indolové alkaloidy – Mitragynin, 7-hydromitragynin a více jak 40 dalších, které jsou zodpovědné za účinky na náš organismus. Ty se liší v závislosti na druhu kratomu (zelený kratom, bílý kratom, červený kratom, žlutý kratom, gold kratom) a velikosti dávky = účinky kratomu jsou tedy buď stimulační až euforické, nebo relaxační až tlumící. 

Oblíbenost kratomu strmě stoupá také pro jeho zdravotní přínosy. Kratom totiž pomáhá při akutních a chronických bolestech, nespavosti, stresu, depresích, vyčerpání, respiračních nemocech, závislostech nebo třeba zvyšuje sexuální apetit. Těch benefitů při správné konzumaci kratomu je zkrátka nespočet. Není se tak čemu divit, že je kratom pro mnohé jasnou přírodní volbou před chemickými sloučeninami a farmaceutickými výrobky. Ovšem pozor… 

Tipy na články, které ti rozšíří znalosti o kratomu = využiješ ho na MAXIMUM

… I když kratom není v České republice na seznamu zakázaných látek a jeho držení a obchodování s ním je zcela v souladu s legislativou, jsou situace, kdy bys měl s kratomem zacházet opatrně (přece jen jde o psychoaktivní látku a definice takové látky je v trestním zákoníku širší – kratom může být teoreticky klasifikovaný i jako návyková látka). Nejčastější situací, kdybys tak měl být s kratomem opatrný, je řízení auta. Stejně tak můžeš být na kratom testován třeba při lékařském vyšetření, v některých profesích atd. 

Tak pojďme tohle téma postupně probrat, ať přesně víš, co a jak. Třeba jak dlouho je kratom v moči a jak zkrátíš dobu detekce. 

Kratom a řízení – klasické policejní testy

Dobrou zprávou je, že většina klasických policejních testů na drogy kratom vůbec neodhalí. Jsou totiž koncipované na kontrolu látek jako kokain, amfetaminy, THC, opiáty, extázi atd. Problém může ovšem nastat, když ti vyjde falešně pozitivní test např. na THC a následně dojde na krevní testy. I tady ti však hrozí malé riziko odhalení, protože krevní testy se primárně zaměřují na látku, na kterou si měl pozitivní orientační test. 

Více informací, včetně toho, jak se na kratom za volantem dívá Asociace poskytovatelů adiktologických služeb (APAS), najdeš v tomto článku: Kratom a řízení – odhalí ho testy na drogy?

Jak dlouho je kratom v moči

Doba, po kterou může být detekovaný kratom v moči, je individuální a závisí na mnoha faktorech – jak často a v jakém množství kratom užíváš, dále na tvém metabolismu, tělesné hmotnosti, věku a celkovém zdravotním stavu. Obecně však platí, že kratom v moči může být detekovaný po dobu několika dní až týdnů po posledním užití… Moc jsme ti nepomohli, co? Tak trochu konkrétněji:

 • pokud kratom užíváš jen občas, může být detekovaný v moči obvykle po dobu 2 až 5 dní
 • v případě, že jsi pravidelný uživatel kratomu a konzumuješ větší množství, doba detekce kratomu v moči se prodlužuje na 1 až 2 týdny. Nebo i více

Odhalí drogové testy kratom v moči?

Testy na kratom v moči, ktere jsou k dostání na českém trhu, detekují alkaloidy obsažené v kratomu – především Mitragynin a 7-hydromitragynin. Pokud máš tedy koncentraci těchto látek ve vzorku moči vyšší než je prahový limit 300 ng/ml, test ti vyjde pozitivní. Tyto speciální testy však nejsou součástí standardních drogových testů. 

Je to tak velmi podobné jako u klasických policejních testů = standardní drogové testy, které se běžně používají na pracovištích nebo při lékařských vyšetřeních, kratom obvykle nezachytí. Je to jednoduše dané tím, že jsou navržené pro detekci běžných drog, jako je kokain, marihuana PCP, opiáty atd. 

TIP K PŘEČTENÍ: Jak dlouho působí kratom? Odpověď najdeš v množství, které si dáš. To že ti účinky kratomu mohou obrovsky ulehčit život, to je jasná věc. Víš ale, jak dlouho působí kratom? Co vše délku požitku ovlivňuje? Pokud ne, čti tento článek.

Kdy mohu být testován na kratom v moči?

I když kratom v České republice není regulovaný jako nelegální droga, může být jeho použití předmětem zájmu v několika specifických situacích. Tady jsou některé z nich:

 • lékařské vyšetření: když má lékař podezření, že užíváš kratom a může to mít vliv na tvůj zdravotní stav nebo lečbu
 • pracovní místo: v profesích, kde je důležitá vysoká míra bdělosti a bezpečnosti (např. řidiči, strojvedoucí, pracovníci v jaderných elektrárnách atd.), po tobě může zaměstnavatel požadovat testování na přítomnost psychoaktivních látek, včetně kratomu. Není to však běžnou praxí. 
 • právní případy: u soudních řízení, například při řešení péče o děti nebo při řešení dopravních přestupků 
 • rehabilitační programy: pokud budeš součástí léčebného nebo rehabilitačního programu pro zneužívání návykových látek, může být součástí monitorování i test na kratom

Jak můžeš ovlivnit dobu detekce kratomu

Pokud víš, že tě čeká test na kratom, můžeš dobu detekce následovně zkrátit:

 • pij dostatek vody, urychluješ tak svůj metabolismus
 • jez zdravě, abys nezatěžoval zbytečně svá játra
 • detoxikuj se – jez hodně zeleniny, ovoce, pij čaj z máty nebo meduňky
 • každý den se alespoň 30 minut aktivně hýbej – prokrvuješ svá játra a ledviny
 • spi 7 až 8 hodin denně
 • napětí a stres detekci prodlužuje, takže je ideální ho eliminovat – třeba právě sportem nebo hudbou, meditací atd.  

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom na energii – bílý král dává šach mat. Pokud hledáš nejlepší kratom na energii, stimulaci, povzbuzení, … rozhodně se zaměř na bílý kratom. To je na energii král mezi kratomy = vyšachuje všechny ostatní.

Kratom v moči – závěr

V České republice je relativně nízká pravděpodobnost, že po tobě bude vyžadován test na kratom. Zejména ve srovnání s testy na běžné drogy – opiáty, amfetaminy, marihuanu atp. Existují však situace, kdy po tobě může být test na kratom vyžadován. Běžné testy na drogy však kratom s největší pravděpodobností nezachytí. 

Kratomy, které patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV a GAMMA sterilizaci. Spolehnout se můžeš na vynikající rozpustnost a chuť kratomu, ale také na perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je.

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj. 

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratom extrakt. Vyzkoušej nový způsob, jak objevovat zázračné účinky kratomu. Stačí ti pouze čajová lžička a jeden z kratomových extraktů od Rage Fitness. Let's Go.
Chystáš se na zahraniční cestu, na kterou by sis rád přibalil svůj oblíbený kratom? Než to uděláš, zjisti si také, jestli může kratom do letadla. Nejen každý stát, ale i
Ještě více energie a soustředění, mega lepší spánek, žádná nemoc… Pokud plánuješ brát kratom každý den s tím, že tvůj život najedou bude zalitý sluncem 24/7, tak POZOR!
Jde vidět, že víš, co chceš. Kratom 1 kg totiž není pro žádné zelenáče. A pokud hledáš i kvalitu za super cenu, nebo máš zájem o velkoobchodní nabídku, čti tento