logo kratom
vseokratomu.cz

Jak dlouho působí kratom? Odpověď najdeš v množství, které si dáš

jak dlouho pusobi kratom

Samotné účinky kratomu ovlivňuje řada faktorů. Patří mezi ně velikost dávky, druh kratomu (zelený kratom, bílý, červený, žlutý a zlatý), celkový obsah účinných látek a také individuální tolerance každého z nás. Co se týče doby působení kratomu, tam hraje hlavní roli prvně zmíněný faktor, tedy velikost dávky, kterou požiješ (ideálně s čistou neperlivou vodou). Od ní se odvíjí, jak dlouho na tebe budou účinky kratomu působit. 

Pokud se chceš dozvědět více informací o účincích kratomu a všech, výše zmíněných, faktorech, doporučujeme přečíst tento článek: Kratom účinky – stimulant i sedativum v jednom.

Požité množství kratomu ovlivňuje dobu jeho působení

Při nižší dávce kratomu, což je 1 až 5 gramů, zažiješ silný stimulační efekt, který je podobný účinkům kokainu (i to je důvod, proč se kratom u mužů v asijských zemí tradičně používá ke zlepšení pracovní výkonnosti). Tyto účinky začínají působit během cca 10 minut a po 30 až 60 minutách jsou na svém maximu. Celkem trvají hodinu až hodinu a půl. Tato dávka kratomu zvyšuje chuť do práce, pozornost, komunikativnost a také libido. Zlepšuje kognitivní funkce, dodává pocit štěstí, podporuje spánek a celkově zlepšuje náladu.

Při bezpečné vyšší dávce, která je 5 až 7 gramů, začnou převažovat opioidní účinky srovnatelné s užitím morfia. Tyto dávky uvolňují a zklidňují mysl, oslabují negativní emoce, potlačují vnímání bolestí, podporují spánek a zmírňují abstinenční příznaky při závislosti na opiátech. Při této vyšší dávce trvají účinky kratomu běžně 5 až 8 hodin. 

Vyšší dávky jak 7 gramů nedoporučujeme. Pokud to totiž s kratomem opravdu přeženeš, můžeš očekávat tzv. stupor, což je stav neschopnosti pohybu, ztuhlosti a snížených reakcí na okolí. Můžeš se také potit, mít nevolnosti, závratě a poruchy nálady. Pokud se ti to stane, žádnou paniku, vše často rychle odezní a budeš už jen ve zvýšeném útlumu. 

POZOR – rychlost nástupu účinků kratomu může ovlivnit konzumace stravy, kdy jídlo obecně zpomaluje efekt kratomu

jidlo zpomaluje efekt kratomu
Jídlo zpomaluje efekt kratomu

Dávkování kratomu je individuální – na to nezapomeň

Zvlášť pokud jsi v užívání kratomu nováček. Proto to na startu nepřepal, ať nemáš hned negativní zkušenost = zvracení. Pokud budeš postupovat správně, nejen že ti nehrozí žádné nebezpečí, ale postupem času si tvé tělo navykne a snášenlivost se zlepší.

Pokud chceš znát osvědčený postup na dávkování kratomu (a pár rad k nezaplacení), doporučujeme ti přečíst následující článek: Dávkování kratomu – na každém gramu záleží. Kratom si pak užiješ na MAXIMUM. 

Co když se žádné účinky kratomu nedostaví

Může se stát… Pokud se žádné účinky nedostaví do 30 minut, tak jsi pravděpodobně více odolný, než jsi čekal a je potřeba navýšit množství kratomu. Druhou možností je to, že sis koupil nekvalitní kratom. 

TIP K PŘEČTENÍ: Zákaz kratomu v ČR. ROZHODNUTO! Čeká nás liberalizace, ne prohibice. 

Jak dlouho působí kratom – SHRNUTÍ
  • nízká dávka kratomu (1 až 5 gramů) cca hodinu až hodinu a půl
  • vyšší dávka kratomu (5 až 7 gramů) 5 až 8 hodin
Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP, dvojitou UV sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Ještě více energie a soustředění, mega lepší spánek, žádná nemoc… Pokud plánuješ brát kratom každý den s tím, že tvůj život najedou bude zalitý sluncem 24/7, tak POZOR!
Test na kratom v moči není u nás úplně běžný. Ovšem jsou situace, kdy může být po tobě vyžadován. Jaké situace to jsou a jak dlouho je kratom v moči?
Jde vidět, že víš, co chceš. Kratom 1 kg totiž není pro žádné zelenáče. A pokud hledáš i kvalitu za super cenu, nebo máš zájem o velkoobchodní nabídku, čti tento
Borneo white kratom je jednou z variant bílého kratomu, který tě maximálně nabudí, ať už máš náročnou práci, školu nebo trénink či zápas.