logo kratom
vseokratomu.cz

Kratom barvy – prozradí ti nejvíce o účincích kratomu

kratom barvy

Kratom. Exotická rostlina z jihovýchodní Asie si prošla fascinující cestou od svého tradičního užívání v džunglích až po ohromnou popularitu v moderním světě. Tato rostlina, konkrétně až 25 metrů vysoký strom s názvem Mitragyna speciosa, se stal předmětem zájmu spousty lidí, kteří hledají alternativu k běžným léčebným metodám. Jeho velké listy totiž v sobě obsahují tzv. indolové alkaloidy – Mitragynin, 7-hydromitragynin a více jak 40 dalších. To jsou látky působící na opioidní receptory v našem mozku, což má za následky různorodé účinky na organismus. Ale o tom za chvíli.   

KRATOM BARVY – podle nich nejlépe poznáš účinky kratomu

Než se dostaneme k samotným barvám a účinkům kratomu, první věc, kterou je potřeba o kratomu znát je, že veškerý kratom pochází ze stejné rostliny – Mitragyna speciosa. Jeho jednotlivé druhy se pak označují podle barvy žilek listů při sklizni a způsobu zpracování nebo třeba geografické poloze, kde byl kratomový strom pěstovaný. 

BARVA ŽILEK LISTŮ JE PRVNÍM UKAZATELEM DRUHU KRATOMU A JEHO ÚČINKŮ

Existují 3 základní barvy kratomu – jak kratomový strom stárne, žilky na listech mění svoji barvu. Pokud se jedná se o mladý strom, žilky na spodní straně listů jsou bíle. Jde-li o dozrávající strom, žilky jsou zelené. A plně vyzrálý dospělý strom poznáš podle toho, že žilky na spodní straně listů jsou červené. Od toho se pak odvíjí i názvy kratomů: bílý kratom (white kratom), zelený kratom (green kratom) a červený kratom (red kratom). 

A stejně tak se mění i úroveň alkaloidů v listech, což znamená, že v každém období stromu má kratom jiné účinky a zdravotní přínosy. Jen ve zkratce:

Výslednou barvu, potažmo druh kratomu a jeho účinky, pak zcela zásadně ovlivňuje i zpracování kratomu. Tak pojďme si to stručně a jasné shrnout, ať víš, jak podle barvy vybírat pro sebe ten nejlepší kratom.   

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom zkušenosti – příběhy uživatelů kratomu. Reálné příběhy uživatelů ti o kratomu prozradí mnohé. Hlavně ti mohou dát tu správnou motivaci. A pomoct ti. Což je pravděpodobně to, co od kratomu chceš.

Kratomové listy se zelenými žilkami = zelený kratom (green kratom)

Zelený kratom se zpracovává z listů z pomalu dozrávajícího kratomového stromu. Během této doby zrání listy odebírají nejvíce energie ze slunečního světla. Po sesbírání se suší v místnosti s dobrým odvětráváním a pak putují na přímé slunce a čerstvý vzduch, kde se proces sušení dokončí. Listům tak zůstává svěží zelená barva. Zároveň se z listů oddělují žilky a stonky, které pak slouží jako příměs do jiných druhů kratomu. Zelený kratom tak obsahuje zcela 100% čisté listy kratomu, které se následně melou na velmi jemný prášek.  

  • zelený kratom účinky – povzbuzující, povznášející, motivující (např. do tréninku), při vysokých dávkách eutrofický (ideální na párty). Zelený kratom ti přináší pocit klidu (eliminuje stres) a zároveň dlouhodobé soustředění. Ulevuje od depresí a sociálních fobií – budeš více komunikativní. Mnohem snadněji díky němu zvládneš udělat práci, která tě nebaví. Ideální je i na učení. Zelený kratom je zároveň nejsilnější kratom. 

Kratomové listy s bílými žilkami = bílý kratom (white kratom)

Bílý kratom se zpracovává z listů v jejich nejmladším vývojovém cyklu, což poznáš podle bílých žilek na spodních stranách listů. Tyto listy se následně suší v tmavém uzavřeném prostoru, kde ztrácí vodu a svůj chlorofyl spotřebovávají pro vlastní výživu. Výsledkem je to, že přichází o svou typickou zelenou barvu. Po potřebném usušení přichází na řadu mletí na velmi jemný prášek a zároveň se do bílého kratomu přidávají stonky a žilky, takže i proto ta světlejší barva kratomu.    

  • bílý kratom účinky – ideální pro náročně pracující a sportovce, protože rychle a dlouhodobě zvyšuje koncentraci, motivaci do práce a výkon (i mentální). Je zkrátka nejlepší kratom na energii = nabudí tě jako žádný jiný. Přináší mírně euforický a povznášející pocit.

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom a alkohol. Míchat, nebo raději ne? Raději ne! Může jít o banality, ale také vůbec… Zjisti, proč je lepší kratom a alkohol nemíchat a jak si vůbec oba adepti vedou na poli rizikovosti mezi dalšími psychoaktivními látkami.

Kratomové listy s červenými žilkami = červený kratom (red kratom)

Červený kratom se zpracovává z listů, které už dosáhly své plné zralosti. Jak totiž kratomový strom dozrává, žilky na spodní straně listů začínají tmavnout na jantarovou barvu. Tento načervenalý odstín pak dává farmářům jasné znamení, že listy kratomu jsou připravené ke sklizni a následnému zpracování. To u červeného kratomu patří k nejnáročnějšímu ze všech barev, potažmo druhů základních kratomů. Kratomové listy s červenou barvou žilek se nejprve suší v temné místnosti a následně se za zvýšených teplot ukládají do pytlů s určitou prodyšností či speciálních nádob. Díky tomu dochází k procesu fermentace a aktivace enzymů, což spouští mechanismus obrany rostliny. Výsledkem tohoto procesu je barva listů v rozsahu červené až hnědé, a to podle délky fermentace. Teprve následně se listy melou na jemný prášek.  

  • červený kratom účinky – ideální, pokud hledáš přirozený způsob, jak podporovat relaxaci, která ti pomůže zmírnit stres a napětí. Zároveň díky červenému kratomu docílíš kvalitnějšího a klidnějšího spánku nebo zmírníš bolesti, i chronické, které tě trápí (např. bolest hlavy, zubů, kloubů, …). 
DALŠÍ BARVY KRATOMU – žlutý kratom a zlatý kratom

Žlutý kratom (yellow kratom) ani zlatý kratom (gold kratom) nepatří k základním barvám, tzn. žilky na listech nemají ani žlutou a ani zlatou barvu. Oba kratomy patří mezi nováčky ve světě kratomu, kteří se liší pouze zpracováním listů, které je dost náročné. V podstatě je totožné jako u listů červeného kratomu, jen jejich fermentace je delší (u gold kratomu cca 10 dní). Proto si často prodejci cestu k oboum kratomům zjednodušují tím, že 3 základní druhy kratomu mezi sebou mixují. Žlutý kratom je tak nejčastěji mixem červeného a zeleného kratomu v určitém poměru a zlatý kratom je mixem všech 3 barev kratomu v určitém poměru.   

  • žlutý kratom účinky – hodí se na relaxaci, zlepšení spánku a tlumení bolestí.
  • gold kratom účinky – mírně sedativní účinky vhodné pro relaxaci, zlepšení spánku a tlumení bolestí.
Zdravotní přínosy všech kratomů ve zkratce

Všechny kratomy mají také obrovský potenciál pomoct ti při léčbě závislostí (cigarety, alkohol, heroin, kokain, …), při psychických problémech (např. vysazení antidepresiv a jiných chemických látek) a mohou ti zvýšit imunitu (silný antioxidant). Kratom také dokáže zlepšit tvůj sexuální život.

kratom na sex
Kratom ti může výrazně zlepšit tvůj sexuální život

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom a sex – afrodiziakum pro VĚTŠÍ touhu i výdrž. Větší sexuální energie, delší erekce, výdrž před ejakulací i samotné vyvrcholení… Tak taková může být změna i ve tvém sexuálním životě. Zjisti, proč je kratom a sex tak oblíbenou kombinací. 

Nezapomeň si vždy ověřit zdroj a čistotu kratomu

S obchodníky s kratomem se totiž v poslední době doslova roztrhl pytel – často ho váží, balí a prodávají „doma z pokojíčku” i mladí a nezkušení „podnikatelé” s vidinou rychlého příjmu. S tím jsou samozřejmě spojená různá zdravotní rizika. Tito mladí podnikatelé velmi často nemají vůbec ověřené a dlouhodobé kontakty v Indonésii, což je zcela zásadní pro garanci kvality kratomu. TIP: Vždy si vybírej ověřeného výrobce = firma s dlouhou tradicí, dobrými referencemi, zavedenou potravinářskou výrobou, certifikáty HACCP a BIO, s UV či GAMMA sterilizací kratomu atd.

Kratomy, které patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV či GAMMA sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratomové tablety jsou krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Jaké jsou na kratom tablety recenze? Čti článek.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.