logo kratom
vseokratomu.cz

Kratom každý den – zisk, nebo risk? 

kratom kazdy den

Kratom (Mitragyna speciosa) je unikátním a zcela přírodním pomocníkem, který se svým širokým spektrem účinku a zdravotních přínosů ulehčuje život spoustě lidem okolo nás. A rozhodně pomůže i tobě. Ať už potřebuješ povzbudit, motivovat, zvýšit koncentraci, fyzický i mentální výkon, zkvalitnit sex, nebo chceš naopak zažívat relax, skvělý spánek a celkovou pohodu bez jakýchkoliv bolestí, stresu, depresí, závislostí, nemocí, … kratom je pro tebe jasnou volbou před chemickými sloučeninami a farmaceutickými výrobky. 

Na druhou stranu, kratom je psychoaktivní látkou a je tak potřeba k němu přistupovat. S opatrností a respektem. Když budeš kratom užívat ve vysokých dávkách, denně a dlouhodobě, hrozí ti výrazné riziko, že se na něm staneš závislý. A také budeš potřebovat čím dál větší množství pro stejný účinek. No a případné odvykání není úplně procházka růžovým sadem… 

Jaké je tedy správné dávkování kratomu? Hrozí ti předávkování kratomem? Jaké jsou příznaky závislosti na kratomu a jak se ji zbavit? Čti dál a dozvíš se. 

Kratom dávkování – osvědčený postup 

V případě, že jsi úplný nováček, tedy zkoušíš kratom poprvé, dej si nejmenší možnou dávku = 1 gram kratomu. Může se ti sice stát, že vůbec nic neucítíš, ale věř, že je to lepší cesta, než když to napoprvé přeženeš a pozvracíš se. Tahle zkušenost by ti zrovna moc nepomohla… Následující dny pak pokračuj s navyšováním dávky o 0,5 gramů, tzn. druhý den si dej 1,5 gramu, třetí den 2 gramy, čtvrtý den 2,5 gramu atd. Dokud jednoduše nenajdeš dávku, která je pro tebe ideální. Určitě si kup gramovou váhu s přesností na desetiny gramů a každou dávku si přesně odvaž. 

TIP K PŘEČTENÍ: Příprava kratomu – je to snadné jako facka. Příprava kratomu není žádná věda. Jaké možnosti přípravy máš a jak postupovat, aby se kratom nejlépe rozmíchal a nenapěnil? Čti článek.

BEZPEČNÉ DÁVKOVÁNÍ A ÚČINKY KRATOMU

  • NÍZKÁ DÁVKA KRATOMU 1 AŽ 5 GRAMŮ: účinky jsou euforické, kratom tě povzbudí do nejrůznějších činností, zvýší ti chuť na sex, zlepší tvoje kognitivní funkce, soustředěnost a komunikativnost, dodá ti pocit štěstí. Ovlivňuje také fyzickou odolnost, středně tlumí bolesti, uvolňuje, podporuje spánek, zlepšuje náladu, …
  • VYŠŠÍ DÁVKA KRATOMU 5 AŽ 7 GRAMŮ: účinky sedativní a tlumící, kratom ti uvolní a zklidní mysl, minimalizuje negativní emoce, uvolní svalstvo, vysoce utlumí bolesti, podpoří spánek, zmírní abstinenční příznaky při závislostech, …
  • DÁVKU KRATOMU NAD 7 GRAMŮ NEDOPORUČUJEME: za chvíli se dozvíš důvody 

Zároveň nemůžeme opomenout zásadní informaci, že dávkování kratomu je individuální = dávka vyhovující tvému kamarádovi/známému nemusí vůbec sednout tobě. Raději se tak drž osvědčeného postupu, který jsme ti tady sepsali. Kratom si pak užiješ opravdu na MAX.

Kratom předávkování – co dělat, když to s kratomem přeženeš

Může se stát… Nebo někomu z tvých kamarádů či známých. Tak ať víš, co dělat. Hlavní je zachovat klid. Pij hodně vody, klidně zvracej – uleví ti to. V klidu lež nebo seď, měj ideálně někoho u sebe. Průběh se dá přirovnat k situaci, kdy to přepískneš s alkoholem. To nejhorší však odezní do 60 minut. Po zbytek dne pak odpočívej. Vyhni se těžké práci.    

Jen pro zajímavost, co se týče smrtelného předávkování kratomem, to je prakticky zanedbatelné. Smrtelná dávka kratomu je totiž odhadována na přibližně 200 miligramů na kilogram tvé tělesné hmotnosti (na předávkování čistým kratomem ještě nikdo neumřel). Pozor však na kombinaci s jinými psychotropními látkami, alkoholem či léky.  

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom a alkohol. Míchat, nebo raději ne? Raději ne! Může jít o banality, ale také vůbec… Zjisti, proč je lepší kratom a alkohol nemíchat a jak si vůbec oba adepti vedou na poli rizikovosti mezi dalšími psychoaktivními

Kratom tolerance a závislost

Když budeš užívat kratom každý den, dlouhodobě a ve vysokých dávkách, s velkou pravděpodobností tě nemine tolerance (pro stejné účinky budeš potřebovat více a více kratomu) a fyzická i psychická závislost. 

Proto kratom užívej nepravidelně = pouze při obtížích nebo když jej zrovna potřebuješ. Maximálně ale užívej 4 až 6 gramů, a to max. 4× týdně. Pravidelně však kratom vysazuj úplně, ať se pročistíš, obnovíš toleranci a snížíš riziko vzniku závislosti.

Co konkrétně vysazení kratomu znamená? Když užíváš kratom 7 až 14 dní v kuse (déle už ho fakt neber, protože už po 14 dnech budeš potřebovat výrazně vyšší množství kratomu než na začátku), tak si následně dej alespoň stejně dlouhou pauzu od užívání. V ideálním případě si však dej pauzu 2× delší, než byla doba užívání. Budeš za to rád – uvidíš. 

Jak se zbavit závislosti na kratomu

Pokud se ti však už stalo, že si hranici závislosti překročil, tzn., pociťuješ známky abstinenčních příznaků – může to být lehká nevolnost, pocení, třes, nechutenství, neschopnost spát atp., určitě nepřestávej užívat kratom ze dne na den, protože by tě jinak čekaly cca 3 až 4 dny nepříjemných abstinenčních příznaků – např. depresivní nálada, zácpa (případně průjem), vysoká nevolnost, bolest svalů, agresivita, sucho v ústech atd. A to fakt nechceš. Takže buď kratom užívej dál, jen po dobu několika dní postupně snižuj jeho dávku, nebo se dej cestou dočasného užívání kratomu ze Stems and Veins (stonků a žilek), který je pro postupné snižování nebo úplně vysazení kratomu naprosto IDEÁLNÍ. 

TIP K PŘEČTENÍ: Jak dlouho je kratom v moči – odhalí ho test? Test na kratom v moči není u nás úplně běžný. Ovšem jsou situace, kdy může být po tobě vyžadován. Jaké situace to jsou a jak dlouho je kratom v moči? Článek ti odpoví. 

Kratom stonky a žilky ti pomohou zbavit se závislosti na kratomu

Stonky a žilky (najdeš je také pod alternativními názvy Tulang, Leaf Bone nebo S&V) jsou žilky a řapíky z listů kratomového stromu, které se běžně během zpracování jemného prášku odstraňují (a do některých druhů kratomu se pak rozemleté zase přidávají). Jde tedy o vedlejší produkt kratomu, který nemá takové množství alkaloidů jako běžný kratom, ale to je přesně to, co pro zvládnutí abstinenčních příznaků potřebuješ = S&V má podle všech předzvěstí nižší euforický a nabuzující účinek, za to vyšší analgetický a uklidňující. 

ÚČINKY KRATOMU STEMS & VEINS (S&V)
5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

  • euforie a dobrá nálada: 2
  • soustředění, chuť do práce a učení: 1
  • motivace do tréninku: 1
  • úleva od bolestí: 4
  • zlepšení spánku: 4
  • úleva od depresí a sociálních fobií: 2

Kratomy, které patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV a GAMMA sterilizaci. Spolehnout se můžeš na vynikající rozpustnost a chuť kratomu, ale také na perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je.

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj. 

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kvalita kratomu a jeho bezpečnost. To jsou dva hlavní důvody, proč se musí provádět kratom testy. Co by měly obsahovat, jak se provádí, … nejen to se dozvíš v tomto
Je libo čaj o páté? Tento článek ti prozradí, jak si připravit chutný kratom čaj z listů kratomu. A také, jakým způsobem si čaj rozhodně nepřipravovat. Tak pojď do čtení.
Kratomové tablety jsou krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Jaké jsou na kratom tablety recenze? Čti článek.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.