logo kratom
vseokratomu.cz

Žlutý kratom účinky – ideální na relax, spánek a úlevu od bolestí

zluty kratom ucinky

Kratom je psychoaktivní látkou pocházející ze stejnojmenného stromu (Mitragyna speciosa neboli kratomový strom), který roste převážně v Jihovýchodní Asii. Kratom obsahuje více než 40 indolových alkaloidů, přičemž mezi ty nejvýznamnější patří mitragynin a 7-hydroxymitragynin (7-HMG). Tyto alkaloidy se nejvíce vyskytují v listech, které místní uživatelé žvýkají, dělají si z nich čaj a občas je i kouří. Každopádně kratom si už dlouhé roky získává díky svým účinkům ohromnou popularitu i v západním světě, kde jej kratomoví nadšenci, badatelé a lidé, kteří vyhledávají určitou pomoc, užívají ve formě jemného prášku nebo třeba v kapslích.    

TIP K PŘEČTENÍ: Příprava kratomu – je to snadné jako facka. Příprava kratomu není žádná věda. Jaké možnosti přípravy máš a jak postupovat, aby se kratom nejlépe rozmíchal a nenapěnil? Čti článek.

Kratom, který si můžeš koupit i ty, se dělí do třech hlavních skupin – zelený kratom, bílý kratom a červený kratom. Na trhu ale najdeš i velmi oblíbený žlutý kratom a zlatý kratom. Nicméně nejde o nové druhy kratomu, ale jen o rozdílné zpracování.

Obecně můžeme říct, že rozdíl v barvě a vlastnostech kratomu souvisí se stářím kratomového stromu. Bílý kratom je mladý strom, zelený kratom je dozrávající strom a červený kratom je již plně vyzrálý dospělý strom. Tím jak strom zraje, v jeho listech se vytváří různé úrovně alkaloidů, které ovlivňují jednotlivé vlastnosti = účinky kratomu. A u těch teď zůstaneme.

Účinky kratomu – nejen stáří stromu určuje vlastnosti kratomu 

Jak už jsme zmínili v odstavci výše, účinky kratomu ovlivňuje stáří stromu a také množství indolových alkaloidů (mitragynin, 7-hydroxymitragynin atd.) – čím více jich v sobě kratom má, tím je silnější. To ale není zdaleka vše. Další roli v účincích kratomu hraje zpracování listů stromu:

 • zelený kratom (green kratom) obsahuje pouze 100% čisté listy bez žilek a jeho účinky jsou povzbuzující, povznášející, motivující až euforické
 • bílý kratom (white kratom) se zpracovává z listů zeleného kratomu, jen se do něj přidávají žilky z listů a tak je o něco světlejší. Účinky bílého kratomu jsou obdobné jako u zeleného kratomu
 • červený kratom (red kratom) se taktéž zpracovává z listů zeleného kratomu, jen se krátce fermentují. Účinky červeného kratomu jsou relaxační, podporují lepší spánek, tlumí bolesti
 • žlutý kratom (yellow kratom) se opět zpracovává z listů zeleného kratomu, ale ty se zpravidla déle fermentují než u červeného kratomu. Účinky žlutého kratomu jsou obdobné jako u červeného kratomu
 • zlatý kratom (gold kratom) se „pro změnu” zpracovává z listů zeleného kratomu, které se dlouze fermentují = 10 dní. Účinky zlatého kratomu jsou obdobné jako u červeného a žlutého kratomu

No a poslední roli, která ovlivňuje účinky kratomu, je lokalita, kde se kratom pěstuje – např. WHITE BALI, GREEN JONGKONG. Zároveň ještě může jít o mixy jednotlivých druhů – např. GREEN ELEPHANT, YELLOW MAENG DA atd.

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom tablety a kratom kapsle ti dopřejí pohodlnou konzumaci. Pohodlí. Takový benefit ti přinesou kratom tablety a kratom kapsle. Co konkrétně to pro tebe znamená? Čti článek a buď v obraze.

A to stále není vše, co ovlivňuje účinky kratomu

Jsou tu ještě další dva faktory, které ovlivňují požitek z kratomu. Tím prvním je dávkování kratomu. Pokud si totiž dáš nižší dávku, což je 1 až 5 gramů, tak zažiješ zvýšenou bdělost, energičnost, koncentraci, chuť pracovat, budeš mít také lepší náladu, bude se ti chtít více komunikovat a zvýší se ti chuť na sex. V případě, že si dáš vyšší dávku jak 5 gramů, můžeš očekávat naopak zklidnění, uvolnění, lepší spánek a úlevu od bolestí. Dávku nad 7 gramů už ale nedoporučujeme, protože se mohou dostavit nežádoucí účinky – ztuhlosti, snížení reakcí na okolní podněty, nevolnost, závratě, …

davkovani kratomu
Na dávkování kratomu fakt záleží

Tím druhým faktorem, který ovlivňuje požitek kratomu, je individuální tolerance a zkušenosti s jeho užíváním. Co si pod tím představit? Jednoduše – na každého z nás působí kratom a jeho jednotlivé druhy trochu jinak. A co z toho vyvodit? Pokud jsi v užívání kratomu začátečníkem, začni s nízkou dávkou a postupně ji zvyšuj tak, abys předešel nepříjemným zážítkům (osvědčený a bezpečný postup najdeš v tomto článku: Dávkování kratomu).

ŽLUTÝ KRATOM (YELLOW KRATOM) – zbytek článku už bude patřit jen jemu

Žlutý kratom nepatří k základním barvám kratomu – na trhu se objevil až mnohem později, a to především kvůli rozšíření nabídky. Zároveň ve skutečnosti označení „žlutý“ vůbec nepopisuje barvy žilek listů kratomu. Jeho výroba a sběr je poměrně náročná, a proto jej mnozí výrobci jednoduše vyrábí smícháním zeleného a bílého kratomu, nebo zeleného a červeného kratomu. Správně se však žlutý kratom získává z velice mladých lístků a jeho barva vzniká způsobem fermentace (ta je delší jak u červeného kratomu a naopak kratší jak u zlatého kratomu). Ještě před fermentací se listy yellow kratomu suší ve vnitřních prostorách a následně jsou vystavené přímému slunci.

TIP K PŘEČTENÍ: Jak dlouho působí kratom? Odpověď najdeš v množství, které si dáš. To že ti účinky kratomu mohou obrovsky ulehčit život, to je jasná věc. Víš ale, jak dlouho působí kratom? Co vše délku požitku ovlivňuje? Pokud ne, čti tento článek.

Žlutý kratom účinky – hodí se na relaxaci, zlepšení spánku a tlumení bolestí

Yellow kratom je svými účinky podobný červenému kratomu. Je ideální volbou pro ty, kteří hledají přirozený způsob, jak podporovat relaxaci, která může pomoct zmírnit stres a napětí = pro ty, co chtějí zažívat klid a pohodu. Zároveň chtějí docílit kvalitnějšího a klidnějšího spánku nebo pomoct s bolestmi, které je trápí, např. bolest hlavy, zubů, kloubů, … Žlutý kratom může také pomoci při léčbě závislostí (cigarety, alkohol, heroin, kokain, …), při psychických problémech (např. vysazení antidepresiv a jiných chemických látek), může ti zvýšit imunitu (silný antioxidant) a v malé dávce motivovat do práce, učení nebo třeba tréninku.

Konkrétní účinky se mohou lišit na základě použité odrůdy (a dávkování): 

ÚČINKY KRATOMU 100% PURE YELLOW

5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

 • euforie a dobrá nálada: 2
 • soustředění, chuť do práce a učení: 2
 • motivace do tréninku: 2
 • úleva od bolestí: 5 
 • zlepšení spánku: 5 
 • úleva od depresí a sociálních fobií: 3

ÚČINKY KRATOMU YELLOW MAENG DA

5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

 • euforie a dobrá nálada: 2
 • soustředění, chuť do práce a učení: 1
 • motivace do tréninku: 1
 • úleva od bolestí: 4 
 • zlepšení spánku: 4 
 • úleva od depresí a sociálních fobií: 3
Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, dvojitou UV sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.  

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratomové tablety jsou krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Jaké jsou na kratom tablety recenze? Čti článek.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.