Gold kratom účinky – prostě na pohodičku

gold kratom ucinky pohoda

Kratom, jehože oficiální název zní Mitragyna speciosa, je druh až 25 metrů vysokého tropického stromu, který se vyskytuje především v nížinných tropických deštným lesích Thajska, Malajsie a Indonésie. Má hladký a vzpřímený kmen, jehož velké listy jsou stále zelené a v období sucha opadávají. Kratomový strom je zařazený do čeledi mořenovitých, kam patří například i kávovník.   

No a tolik v poslední době vyhledávaná psychoaktivní látka, kterou můžeš nejčastěji konzumovat v podobě jemného prášku, pochází právě z tohoto stromu. Konkrétně z jeho listů, které se po sesbírání myjí, suší, někdy fermentují a následně melou právě na jemný prášek – kratom. Ten oplývá širokým spektrem účinků (relaxační až tlumící, nebo naopak stimulační až euforické) a zdravotních přínosů (kratom pomáhá při nespavosti, stresu, depresích, vyčerpání, uvolňuje od bolestí, zbavuje závislostí atd.). Za všemi těmito účinky stojí tzv. indolové alkaloidy, zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které působí na opioidní receptory v našem mozku. 

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom zkušenosti – příběhy uživatelů kratomu. Reálné příběhy uživatelů ti o kratomu prozradí mnohé. Hlavně ti mohou dát tu správnou motivaci. A pomoct ti. Což je pravděpodobně to, co od kratomu chceš.

Gold kratom – nejdéle fermentovaný kratom

Obecně se kratom dělí do třech hlavních skupin, a to podle stáří kratomového stromu. V kratomových listech se totiž zráním stromu vytváří různé úrovně alkaloidů, které ovlivňují účinky kratomu – bílý kratom tak vzniká z listů z mladého stromu, zelený kratom z dozrávajícího stromu a červený kratom z plně vyzrálého stromu. Žlutý kratom a zlatý kratom pak doplňují tuto řadu jako určité specialitky. Nejde však o žádné nové druhy. Liší se pouze v rozdílném způsobu zpracování listů:

 • zelený kratom (green kratom) obsahuje zcela čisté listy bez žilek a stonků
 • bílý kratom (white kratom) se zpracovává z listů zeleného kratomu, jen se do něj přidávají žilky a stonky z listů, takže je o něco světlejší
 • červený kratom (red kratom) se stejně jako bílý kratom zpracovává z listů zeleného kratomu, ale ty se navíc krátce fermentují
 • žlutý kratom (yellow kratom) se zpracovává podle stejného postupu jako červený kratom, jen se listy fermentují o pár dní déle
 • zlatý kratom (gold kratom) se stejně jako červený a žlutý kratom zpracovává z listů zeleného kratomu, jen listy prochází nejdelší fermentací, tzn. cca kolem 10 dní

TIP K PŘEČTENÍ: Je kratom legální? V ČR ano, ale co jinde ve světě?. Pokud rád cestuješ a zajímá tě, jestli je kratom legální nejen v ČR, ale i jinde v Evropě, Asii nebo třeba v Americe, tak tento článek ti dá jasnou odpověď.

Účinky kratomu ovlivňuje několik faktorů

Co se týče účinků, v zásadě lze říct, že červený, žlutý a zlatý kratom má pro tvé tělo největší relaxační efekt, zelený kratom ti nejlépe navodí euforické pocity a bílý kratom se zase postará o dostatek energie. Nezáleží však jen na barvě kratomu = stáří stromu a způsobu zpracování! Účinky kratomu ovlivňuje několik dalších faktorů.

Jedním z nich je množství alkaloidů (mitragynin, 7-hydroxymitragynin atd.), kdy čím jich má kratom v sobě víc, tím je silnější. Dalším faktorem, který ovlivňuje požitek z kratomu, je dávkování kratomu. Nízká dávka, což je 1 až 5 gramů, ti dodává bdělost, energii, koncentraci, chuť pracovat, chuť na sex atd. Zatímco vyšší dávka, od 5 do 7 gramu, ti přináší zklidnění, lepší spánek a úlevu od bolestí. Dávku nad 7 gramů už nedoporučujeme, protože se mohou dostavit nežádoucí účinky (ztuhlosti, snížení reakcí na okolní podněty, nevolnost, závratě, …), a to nechceš.  

kratomovy list
List kratomu

Důležitou roli v účincích kratomu pak ještě hraje tvoje individuální tolerance a zkušenosti s užíváním kratomu každý z nás je jednoduše jiný a na kratom reaguje jinak. Proto se vždy drž osvědčeného postupu tak, aby sis kratomu nevzal více než máš. Hrozí ti pak nepříjemné zážitky a při dlouhodobém nadužívání i tolerance a závislost na kratomu.

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom předávkování. Riziko smrti je zcela zanedbatelné. I když smrtelné předávkování kratomem téměř nehrozí, je důležité k němu přistupovat s respektem. Závislost ani abstinenční příznaky nejsou nijak příjemné.

No a posledním faktorem, který ovlivňuje účinky kratomu, je lokalita, kde se kratom pěstuje – např. WHITE BALI, GREEN JONGKONG. Zároveň ještě může jít o mixy jednotlivých druhů – např. GREEN ELEPHANT, YELLOW MAENG DA atd.

Gold kratom účinky – mírně sedativní, ideální pro začátečníky

Gold kratom si tedy se svými účinky může podat ruku se žlutým a červeným kratomem. Tím hlavním rozdílem mezi nimi je to, že je gold kratom slabší. Což vůbec neznamená, že je horší… Je ideální pro ty, kteří s kratomem nemají zkušenosti a bojí se, že by to hned ze startu přepálili. Nebo jim prostě mírnější účinky k vyřešení problému bohatě stačí. 

Gold kratom účinky jsou tedy mírné sedativní. Je tak pro tebe skvělou volbou, pokud potřebuješ zrelaxovat, zmírnit stres, napětí, naštvání, … prostě si užiješ klid a pohodu. Zároveň ti pomůže, pokud máš problém se spánkem, bolí tě hlava, klouby, zuby atp. Gold kratom má také velký potenciál zafungovat při psychických problémech (např. vysazení antidepresiv a jiných chemických látek), při léčbě závislostí (alkohol, cigarety, heroin, kokain, …), při potřebě zvýšení imunity (silný antioxidant) a při malé dávce tě může nabudit do učení, práce nebo třeba tréninku. 

Gold kratom účinky se mohou lišit na základě použité odrůdy (a dávkování): 

ÚČINKY KRATOMU GOLD MAENG DA

5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

 • euforie a dobrá nálada: 1
 • soustředění, chuť do práce a učení: 1
 • motivace do tréninku: 1
 • úleva od bolestí: 4 
 • zlepšení spánku: 4 
 • úleva od depresí a sociálních fobií: 3

Kratom nejvyšší možné kvality GOLD MAENG DA ti pomáhá ulevit od bolestí (např. hlavy, zad, zubů, kloubů, …) a zlepšuje spánek. Tvoří jej pouze 100% čisté listy zeleného kratomu, které se dlouze fermentují a následně zpracovávají na velice jemný prášek. Kratom GOLD MAENG DA roste v oblastech plných slunce s minimem dešťů – má velmi příjemnou chuť. 

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom tablety a kratom kapsle ti dopřejí pohodlnou konzumaci. Pohodlí. Takový benefit ti přinesou kratom tablety a kratom kapsle. Co konkrétně to pro tebe znamená? Čti článek a buď v obraze.

Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV či GAMMA sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější komentáře

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Doporučujeme
  Větší sexuální energie, delší erekce, výdrž před ejakulací i samotné vyvrcholení… Tak taková může být změna i ve tvém sexuálním životě. Zjisti, proč je kratom a sex tak oblíbenou kombinací.
  Červený kratom, žlutý kratom, zelený kratom, bílý kratom, gold kratom, Maeng Da, Elephant, Bali, Borneo, Honey, … Ať víš, po kterém z nich sáhnout, tento článek ti jednotlivé druhy kratomu
  Červený kratom je vyhledávaný pro své SILNÉ relaxační a analgetické účinky. Je jako příjemná teplá deka, do které se po náročném dni zachumláš a užiješ si úžasný relax i fantastický
  Pokud rád cestuješ a zajímá tě, jestli je kratom legální nejen v ČR, ale i jinde v Evropě, Asii nebo třeba v Americe, tak tento článek ti dá jasnou odpověď.