logo kratom
vseokratomu.cz

Gold kratom účinky – prostě na pohodičku

gold kratom ucinky pohoda

Kratom, jehože oficiální název zní Mitragyna speciosa, je druh až 25 metrů vysokého tropického stromu, který se vyskytuje především v nížinných tropických deštným lesích Thajska, Malajsie a Indonésie. Má hladký a vzpřímený kmen, jehož velké listy jsou stále zelené a v období sucha opadávají. Kratomový strom je zařazený do čeledi mořenovitých, kam patří například i kávovník.   

No a tolik v poslední době vyhledávaná psychoaktivní látka, kterou můžeš nejčastěji konzumovat v podobě jemného prášku, pochází právě z tohoto stromu. Konkrétně z jeho listů, které se po sesbírání myjí, suší, někdy fermentují a následně melou právě na jemný prášek – kratom. Ten oplývá širokým spektrem účinků (relaxační až tlumící, nebo naopak stimulační až euforické) a zdravotních přínosů (kratom pomáhá při nespavosti, stresu, depresích, vyčerpání, uvolňuje od bolestí, zbavuje závislostí atd.). Za všemi těmito účinky stojí tzv. indolové alkaloidy, zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které působí na opioidní receptory v našem mozku. 

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom zkušenosti – příběhy uživatelů kratomu. Reálné příběhy uživatelů ti o kratomu prozradí mnohé. Hlavně ti mohou dát tu správnou motivaci. A pomoct ti. Což je pravděpodobně to, co od kratomu chceš.

Gold kratom – nejdéle fermentovaný kratom

Obecně se kratom dělí do třech hlavních skupin, a to podle stáří kratomového stromu. V kratomových listech se totiž zráním stromu vytváří různé úrovně alkaloidů, které ovlivňují účinky kratomu – bílý kratom tak vzniká z listů z mladého stromu, zelený kratom z dozrávajícího stromu a červený kratom z plně vyzrálého stromu. Žlutý kratom a zlatý kratom pak doplňují tuto řadu jako určité specialitky. Nejde však o žádné nové druhy. Liší se pouze v rozdílném způsobu zpracování listů:

 • zelený kratom (green kratom) obsahuje zcela čisté listy bez žilek a stonků
 • bílý kratom (white kratom) se zpracovává z listů zeleného kratomu, jen se do něj přidávají žilky a stonky z listů, takže je o něco světlejší
 • červený kratom (red kratom) se stejně jako bílý kratom zpracovává z listů zeleného kratomu, ale ty se navíc krátce fermentují
 • žlutý kratom (yellow kratom) se zpracovává podle stejného postupu jako červený kratom, jen se listy fermentují o pár dní déle
 • zlatý kratom (gold kratom) se stejně jako červený a žlutý kratom zpracovává z listů zeleného kratomu, jen listy prochází nejdelší fermentací, tzn. cca kolem 10 dní

TIP K PŘEČTENÍ: Je kratom legální? V ČR ano, ale co jinde ve světě?. Pokud rád cestuješ a zajímá tě, jestli je kratom legální nejen v ČR, ale i jinde v Evropě, Asii nebo třeba v Americe, tak tento článek ti dá jasnou odpověď.

Účinky kratomu ovlivňuje několik faktorů

Co se týče účinků, v zásadě lze říct, že červený, žlutý a zlatý kratom má pro tvé tělo největší relaxační efekt, zelený kratom ti nejlépe navodí euforické pocity a bílý kratom se zase postará o dostatek energie. Nezáleží však jen na barvě kratomu = stáří stromu a způsobu zpracování! Účinky kratomu ovlivňuje několik dalších faktorů.

Jedním z nich je množství alkaloidů (mitragynin, 7-hydroxymitragynin atd.), kdy čím jich má kratom v sobě víc, tím je silnější. Dalším faktorem, který ovlivňuje požitek z kratomu, je dávkování kratomu. Nízká dávka, což je 1 až 5 gramů, ti dodává bdělost, energii, koncentraci, chuť pracovat, chuť na sex atd. Zatímco vyšší dávka, od 5 do 7 gramu, ti přináší zklidnění, lepší spánek a úlevu od bolestí. Dávku nad 7 gramů už nedoporučujeme, protože se mohou dostavit nežádoucí účinky (ztuhlosti, snížení reakcí na okolní podněty, nevolnost, závratě, …), a to nechceš.  

kratomovy list
List kratomu

Důležitou roli v účincích kratomu pak ještě hraje tvoje individuální tolerance a zkušenosti s užíváním kratomu každý z nás je jednoduše jiný a na kratom reaguje jinak. Proto se vždy drž osvědčeného postupu tak, aby sis kratomu nevzal více než máš. Hrozí ti pak nepříjemné zážitky a při dlouhodobém nadužívání i tolerance a závislost na kratomu.

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom předávkování. Riziko smrti je zcela zanedbatelné. I když smrtelné předávkování kratomem téměř nehrozí, je důležité k němu přistupovat s respektem. Závislost ani abstinenční příznaky nejsou nijak příjemné.

No a posledním faktorem, který ovlivňuje účinky kratomu, je lokalita, kde se kratom pěstuje – např. WHITE BALI, GREEN JONGKONG. Zároveň ještě může jít o mixy jednotlivých druhů – např. GREEN ELEPHANT, YELLOW MAENG DA atd.

Gold kratom účinky – mírně sedativní, ideální pro začátečníky

Gold kratom si tedy se svými účinky může podat ruku se žlutým a červeným kratomem. Tím hlavním rozdílem mezi nimi je to, že je gold kratom slabší. Což vůbec neznamená, že je horší… Je ideální pro ty, kteří s kratomem nemají zkušenosti a bojí se, že by to hned ze startu přepálili. Nebo jim prostě mírnější účinky k vyřešení problému bohatě stačí. 

Gold kratom účinky jsou tedy mírné sedativní. Je tak pro tebe skvělou volbou, pokud potřebuješ zrelaxovat, zmírnit stres, napětí, naštvání, … prostě si užiješ klid a pohodu. Zároveň ti pomůže, pokud máš problém se spánkem, bolí tě hlava, klouby, zuby atp. Gold kratom má také velký potenciál zafungovat při psychických problémech (např. vysazení antidepresiv a jiných chemických látek), při léčbě závislostí (alkohol, cigarety, heroin, kokain, …), při potřebě zvýšení imunity (silný antioxidant) a při malé dávce tě může nabudit do učení, práce nebo třeba tréninku. 

Gold kratom účinky se mohou lišit na základě použité odrůdy (a dávkování): 

ÚČINKY KRATOMU GOLD MAENG DA

5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

 • euforie a dobrá nálada: 1
 • soustředění, chuť do práce a učení: 1
 • motivace do tréninku: 1
 • úleva od bolestí: 4 
 • zlepšení spánku: 4 
 • úleva od depresí a sociálních fobií: 3

Kratom nejvyšší možné kvality GOLD MAENG DA ti pomáhá ulevit od bolestí (např. hlavy, zad, zubů, kloubů, …) a zlepšuje spánek. Tvoří jej pouze 100% čisté listy zeleného kratomu, které se dlouze fermentují a následně zpracovávají na velice jemný prášek. Kratom GOLD MAENG DA roste v oblastech plných slunce s minimem dešťů – má velmi příjemnou chuť. 

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom tablety a kratom kapsle ti dopřejí pohodlnou konzumaci. Pohodlí. Takový benefit ti přinesou kratom tablety a kratom kapsle. Co konkrétně to pro tebe znamená? Čti článek a buď v obraze.

Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV či GAMMA sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratom extrakt. Vyzkoušej nový způsob, jak objevovat zázračné účinky kratomu. Stačí ti pouze čajová lžička a jeden z kratomových extraktů od Rage Fitness. Let's Go.
Chystáš se na zahraniční cestu, na kterou by sis rád přibalil svůj oblíbený kratom? Než to uděláš, zjisti si také, jestli může kratom do letadla. Nejen každý stát, ale i
Ještě více energie a soustředění, mega lepší spánek, žádná nemoc… Pokud plánuješ brát kratom každý den s tím, že tvůj život najedou bude zalitý sluncem 24/7, tak POZOR!
Test na kratom v moči není u nás úplně běžný. Ovšem jsou situace, kdy může být po tobě vyžadován. Jaké situace to jsou a jak dlouho je kratom v moči?