logo kratom
vseokratomu.cz

Kratom předávkování. Riziko smrti je zcela zanedbatelné

kratom predavkovani

Kratom je přírodní látkou, která ti při správném užívání nabízí ohromné množství benefitů a pomůže ti vyřešit spoustu psychických i fyzických potíží. Ovšem, každá mince má dvě strany a stejně tak je tomu i u kratomu. Pokud budeš kratom užívat bez dostatečného povědomí o efektech a rizicích nebo ho budeš dlouhodobě nadužívat, hrozí ti několik rizik. Co se ale týče smrtelného předávkování kratomem, riziko je prakticky zanedbatelné. 

Ale postupně.  

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom účinky – stimulant i sedativum v jednom. Bez nadsázky jde o malý zázrak. Kratom je totiž všestranným pomocníkem, který ti může obrovsky ulehčit celý život.

Bezpečné dávkování kratomu = na každém gramu záleží

Zásadní roli v bezpečném užívání kratomu je jeho dávkování, tedy množství, které si dáš. Pokud jsi začátečník a zkoušíš kratom poprvé, dej si nejmenší možnou dávku, tedy 1 gram. Může se stát, že nic neucítíš, ale je to lepší cesta, než že to přepálíš a vše vyzvracíš. Takovou první zkušenost s kratomem určitě nechceš. Následující dny pak pokračuj s navyšováním dávky o 0,5 gramů, tedy 2. den si dáš 1,5 gramu, 3. den 2 gramy, 4. den 2,5 gramu atd. Dokud jednoduše nenajdeš dávku, která je pro tebe ideální.

BEZPEČNÉ DÁVKOVÁNÍ A ÚČINKY KRATOMU

  • NÍZKÁ DÁVKA 1 AŽ 5 GRAMŮ: účinky jsou euforické, kratom povzbuzuje do nejrůznějších činností, zvyšuje libido, zlepšuje kognitivní funkce, soustředěnost a komunikativnost, dodává pocit štěstí, ovlivňuje fyzickou odolnost, středně tlumí bolesti, uvolňuje, podporuje spánek, zlepšuje náladu, …
  • VYŠŠÍ DÁVKA 5 AŽ 7 GRAMŮ: účinky sedativní a tlumící, kratom uvolňuje a zklidňuje mysl, oslabuje negativní emoce, uvolňuje svalstvo, vysoce tlumí bolesti, podporuje spánek, zmírňuje abstinenční příznaky při závislostech, …
  • DÁVKU NAD 7 GRAMŮ NEDOPORUČUJEME: za chvíli se dozvíte důvody 

Zároveň je důležité zmínit, že dávkování kratomu je individuální = co sedělo tvému kamarádovi nemusí vůbec sednout tobě. Proto se raději drž osvědčeného postupu, který jsme tu sepsali. Kratom si pak užiješ opravdu na MAXIMUM.

TIP K PŘEČTENÍ: Příprava kratomu – je to snadné jako facka. Příprava kratomu není žádná věda. Jaké možnosti přípravy máš a jak postupovat, aby se kratom nejlépe rozmíchal a nenapěnil? Čti článek.

Nebezpečné dávkování kratomu a možná rizika 

Bezpečné dávkování kratomu znáš. Pokud se jím nebudeš řídit a budeš kratom užívat dlouhodobě každý den a ve vysokých dávkách (nad 7 gramů), hrozí ti zaprvé tolerance, kdy budeš potřebovat pro stejný požitek mnohem větší dávky a zadruhé se vystavuješ riziku závislosti. Proto bys kratom neměl užívat denně – jen když máš potíže nebo jej zrovna potřebuješ. Maximálně ale 4 až 6 gramů, a to až 4× týdně. Jednou za čas je dobré kratom vysadit úplně, ať se pročistíš, obnovíš toleranci a snížíš riziko vzniku závislosti.

Co konkrétně to znamená? Pokud užíváš kratom 7 až 14 dní v kuse (déle fakt ne, protože už po 14 dnech budeš potřebovat výrazně vyšší množství kratomu než na začátku), tak si následně dej alespoň stejně dlouhou pauzu od užívání. V ideálním případě si však dej pauzu 2× delší, než byla doba užívání. 

Závislost na kratomu a jak se jí zbavit

Pokud už jsi hranici závislosti překročil a pociťuješ známky abstinenčních příznaků = např. lehkou nevolnost, pocení, třes, neschopnost spát, nechutenství atd., nikdy nepřestávej brát kratom ze dne na den. Kratom užívej dál, ale postupně snižuj po dobu několika dní počet dávek i množství. Tímto způsobem se zbavíš závislosti a vyhneš se těžkým abstinenčním příznakům, kterými mohou být nespavost nebo prodloužený spánek, depresivní nálada, bolest svalů, zácpa, vysoká nevolnost, nízká energie, zvracení, nervozita, ztráta libida, agresivita, sucho v ústech nebo i ztmavnutí kůže na tvářích.   

Kratom, stejně jako mnoho ostatních látek, může být ohromným pomocníkem, ale také zlým pánem. Tak pozor na to!

TIP K PŘEČTENÍ: Chystá se v ČR zákaz kratomu? Nebo bude pouze regulovaný či ponechaný beze změn? Tato otázka donedávna neměla zcela jasnou odpověď. Teď už má! Česko čeká úplně nový zákon o psychomodulačních látkách – tedy regulace nakládání s kratomem. 

Kratom předávkování – smrtelná dávka je prakticky nereálná

Riziko předávkování kratomem je prakticky zanedbatelné, protože smrtelná dávka kratomu je odhadována (na užívání čistého kratomu nikdo neumřel) na přibližně 200 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti.

A když už to s dávkováním kratomu přeženeš, drž se tohoto postupu – zachovej klid, pij dost tekutin, neboj se zvracení – uleví se ti, setrvávej v leže nebo v sedě, ideálně měj někoho u sebe. Celý průběh je podobný, jako když to přeženeš s alkoholem. To nejhorší každopádně odezní do 60 minut. Doporučujeme pak zbytek dne odpočívat a určitě se vyhni náročné práci.

!POZOR! Při kombinaci s jinými psychoaktivními látkami může dojít k přetížení organismu až k úmrtí. Kratom bys rozhodně neměl kombinovat s drogami, obzvlášť s alkoholem, kokainem a amfetaminy.

nebezpeci kratomu
Kratom nikdy nekombinuj s drogami 
Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP, dvojitou UV sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratomové tablety jsou krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Jaké jsou na kratom tablety recenze? Čti článek.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.