logo kratom
vseokratomu.cz

Může kratom do letadla? Jak do kterého…

Muze kratom do letadla

Kratom, vědecky známý jako Mitragyna speciosa, je rostlinou pocházející z jihovýchodní Asie (Thajsko, Malajsie, Indonésie, Borneo atd.), kde si získala pro své unikátní schopnosti nemalou pozornost. Jedná se o vzrostlé stromy, sahající do výšky až 25 metrů, které nejčastěji rostou podél pomalých vodních toků v tropických deštných a bažinatých lesích. Jejich cca 30 cm dlouhé listy s charakteristickými žilkami zelené, bílé nebo červené barvy se sbírají a následně myjí, suší, někdy fermentují a melou na jemný prášek, kratom, který následně užíváš. 

  • kratomové listy s bílou barvou žilek = bílý kratom (white kratom)
  • kratomové listy se zelenou barvou žilek = zelený kratom (green kratom)
  • kratomové listy s červenou barvou žilek = červený kratom (red kratom)

Historie kratomu sahá hluboko do minulosti, kdy byla tato rostlina tradičně využívána místními asijskými kmeny pro zvládání únavy, zlepšení nálady a zmírnění bolestí. A stejně tak i v moderním světě je kratom velmi populárnější látkou, a to čím dál víc a víc. Kromě stimulačních až euforických, nebo relaxačních až tlumících účinků totiž kratom výrazně pomáhá při akutních a chronických bolestech, nespavosti, stresu, depresích, vyčerpání, respiračních nemocech, závislostech nebo například zvyšuje sexuální apetit. Těch benefitu je při správné konzumaci kratomu opravdu mnoho.

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom účinky – stimulant i sedativum v jednom. Bez nadsázky jde o malý zázrak. Kratom je totiž všestranným pomocníkem, který ti může obrovsky ulehčit celý život. Zjisti v článku, jaký má kratom účinky.

Přestože je tak kratom stále předmětem výzkumů a debat, jeho fascinující historie a různorodé využití mu zajišťují místo v srdcích těch, kteří jsou otevření přírodním léčivým prostředkům. A to i během cestování do zahraničí. 

Cestování s kratomem po ČR

Pokud se během cestování nechystáš překročit hranice ČR, pak nemusíš nic řešit. Kratom není v České republice na seznamu zakázaných látek a jeho držení a obchodování s ním je v souladu s legislativou. O tom, že legislativa není aktuálně nastavena úplně správně, to je jiná pohádka… Naštěstí se blýská na lepší časy → Jindřich Vobořil se VÝRAZNĚ zasadil o liberalizaci kratomu.

Cestování s kratomem do zahraničí

Ať už v Evropě, Americe, Asii, Austrálii či v Africe, legalita kratomu se liší stát od státu. V některých státech je kratom legální a můžeš si ho bez problémů koupit, v jiných státech je nelegální a za jeho odhalení tě mohou čekat nepříjemné problémy. No a v některých zemích je kratom pouze na předpis nebo je situace celkově nejasná.

Pokud tedy jedeš autem pouze do zemí, kde je držení kratomu povolené (a tvá zásoba nepřekračuje povolený limit), neměl by ses dostat do žádných problémů. Vždy se ovšem ujisti, že se nijak nezměnila situace ani ve tvé cílové stanici, ani v zemi, přes kterou projíždíš. Tzn. zkontroluj lokální zákony a celní předpisy. A to ideálně těsně před odjezdem – postoje jednotlivých vlád se mnohou rychle měnit.

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom a řízení – odhalí ho testy na drogy? Kratom za volantem je hojně diskutovaným tématem. Zvlášť, pokud jde o obavy z jeho odhalení skrze policejní drogové testy. Jak to ve skutečnosti je? Článek prozradí.

Může kratom do letadla? 

Jakmile se chystáš letět, vždy se ujisti, že je kratom legální jak v zemi, do které se chystáš, tak i v místě případného přestupu. Ověř si také, že kratom nezakazuje konkrétní letecká společnost, se kterou cestuješ. Některé letecké společnosti totiž mohou mít vlastní pravidla týkající se přepravy kratomu. 

Může se ti ovšem také stát, že si kratomu všimne bezpečnostní kontrola. V dané zemi může být sice kratom legální, ovšem úředníci s látkou nemusí být vůbec seznámeni. V takovém případě tě velmi pravděpodobně čekají otázky, o co se jedná. Proto buď připraven na ně odpovídat. Pokud se však chceš vyhnout zbytečnému stresu, je jednodušší kratom koupit až na místě po příletu. 

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom tablety a kratom kapsle ti dopřejí pohodlnou konzumaci.

Pohodlí. Takový benefit ti přinesou kratom tablety a kratom kapsle. Co konkrétně to pro tebe znamená? Čti článek a buď v obraze.

Jak na otázku ohledně kratomu do letadla odpovídá Asociace poskytovatelů adiktologických služeb (APAS), si můžeš přečíst v této konverzaci z webových stránek APAS. Dotaz z 2. 5. 2023 – Kratom pro osobní potřebu – dovolená v Bulharsku.

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda mi hrozí nějaký postih nebo potíže, pokud s sebou na dovolenou v Bulharsku (letecky) budu mít menší množství (třeba 50g) kratomu.

Vím, že tam není legální, ale co to prakticky znamená? Chápu, že tam nejde koupit, ale smí se užívat? Co mi může hrozit, když při kontrole na letišti zjistí, že vezu kratom?

Děkuji za radu.

Odpověď APAS

Dobrý den,

naše právní poradna neposkytuje poradenství v oblasti bulharského práva. Pokud víte, že je kratom v Bulharsku nelegální, tak předpokládám, že nelegální bude minimálně dovoz přes hranice. Doporučuji tedy si kratom s sebou nebrat s ohledem na riziko trestního stíhání.

S pozdravem,

Jan Vobořil

PRO BLIŽŠÍ INFO: Právní poradna APAS – Asociace poskytovatelů adiktologických služeb, z.s. (dříve A.N.O.) je projektem bezplatné právní pomoci, určený uživatelům/bývalým uživatelů návykových látek (alkoholu a/nebo nelegálních drog) a gamblerům, rodinným příslušníkům či profesionálům poskytujícím adiktologickou péči.

Kratomy, které patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV a GAMMA sterilizaci. Spolehnout se můžeš na vynikající rozpustnost a chuť kratomu, ale také na perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je.

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratom extrakt. Vyzkoušej nový způsob, jak objevovat zázračné účinky kratomu. Stačí ti pouze čajová lžička a jeden z kratomových extraktů od Rage Fitness. Let's Go.
Ještě více energie a soustředění, mega lepší spánek, žádná nemoc… Pokud plánuješ brát kratom každý den s tím, že tvůj život najedou bude zalitý sluncem 24/7, tak POZOR!
Test na kratom v moči není u nás úplně běžný. Ovšem jsou situace, kdy může být po tobě vyžadován. Jaké situace to jsou a jak dlouho je kratom v moči?
Jde vidět, že víš, co chceš. Kratom 1 kg totiž není pro žádné zelenáče. A pokud hledáš i kvalitu za super cenu, nebo máš zájem o velkoobchodní nabídku, čti tento