logo kratom
vseokratomu.cz

Druhy kratomu – 3 základní, nekonečno dalších

druhy kratomu

Jaké jsou druhy kratomu a jaké jsou jejich účinky… To jsou 2 nejčastější otázky všech, co se chystají kratom poprvé prozkoumat. A my v následujícím článku na obě otázky v jednoduchosti odpovíme. Ať i ty v tom máš zcela jasno.

Hned zkraje je důležité poznamenat, že při hledání kratomu se setkáš s mnoha marketingovými názvy, ale v samotné podstatě jde vždy o stejnou rostlinu – až 25 metrů vysoký kratomový strom Mitragyna speciosa. Jeho listy se v určité fázi stáří sbírají, myjí, suší, někdy fermentují a následně melou na velice jemný prášek, kratom, který pak užíváš. A právě stáří stromu a způsob zpracování listů nejvíce ovlivňuje výsledný produkt, tedy druh kratomu a z logiky věci i účinky kratomu. 

Pojďme se tedy společně podívat, jaké jsou nejpopulárnější druhy kratomu, abys při jeho nákupu přesně věděl, po kterém z nich sáhnout.

TIP K PŘEČTENÍ: Příprava kratomu – je to snadné jako facka. Příprava kratomu není žádná věda. Jaké možnosti přípravy máš a jak postupovat, aby se kratom nejlépe rozmíchal a nenapěnil? Čti článek.

Druhy kratomu: barvy kratomu ti prozradí nejvíce

Jak už jsme zmiňovali výše, hlavní roli v rozdělení kratomu hraje stáří stromu, kdy v průběhu let se mění barva charakteristických žilek na spodní straně listů. Pokud mají listy bílou žilnatinu, jedná se o mladý strom, pokud zelenou, jde o dozrávající strom a v případě, že mají červenou žilnatinu, jde už o plně vyzrálý dospělý strom. Zároveň se během těchto let mění i úroveň indolových alkaloidů v listech (hlavně mitragynin a 7-hydroxymitragynin), tedy látek, které zásadně ovlivňují účinky kratomu a jeho zdravotní přínosy. 

Na základě těchto poznatků pak už je jednoduché kratomu přiřadit první základní rozdělení = podle barvy:

 • kratomové listy s bílou barvou žilek – bílý kratom (white kratom)
 • kratomové listy se zelenou barvou žilek – zelený kratom (green kratom)
 • kratomové listy s červenou barvou žilek – červený kratom (red kratom)

Zpracování těchto listů kratomu hraje neméně důležitou roli

ZAČNĚME U ZELENÉHO KRATOMU, tedy kratomových listů se zelenou barvou žilek. Ty se po sesbírání a umytí suší uvnitř místnosti s dobrým větráním a následně se přesouvají na na přímé slunce a čerstvý vzduch, kde se proces sušení dokončí. Listy si tak zachovávají zelenou svěží barvu. Zároveň se z listů oddělují žilky a stonky, které pak slouží jako příměs do jiných druhů kratomu. Zelený kratom tak obsahuje pouze 100% čisté listy kratomu, které se následně melou na velice jemný prášek.  

 • zelený kratom účinky – povzbuzující, povznášející, motivující (např. do tréninku), při vysokých dávkách eutrofický (ideální na párty). Zelený kratom ti přináší pocit klidu (eliminuje stres) a zároveň dlouhodobé soustředění. Ulevuje od depresí a sociálních fobií – budeš více komunikativní. Mnohem snadněji díky němu zvládneš udělat práci, která tě nebaví. Ideální je i na učení.
 • zelený kratom prodej – Zelený kratom 100% Pure Green – nejlepší kratom na euforii a zároveň nejsilnější kratom

BÍLÝ KRATOM, tedy kratomové listy s bílou barvou žilek se pomalu suší v uzavřeném prostoru bez přístupu světla. Listy tak ztrácí vodu, k vlastní výživě spotřebovávají chlorofyl, a to má za následek, že přichází o svou zelenou barvu. Po usušení listů přichází na řadu mletí na jemný prášek. Zároveň se do bílého kratomu přidávají rozemleté žilky z listů, což také způsobuje světlejší barvu kratomu.

 • bílý kratom účinky – ideální pro náročně pracující a sportovce, protože rychle a dlouhodobě zvyšuje koncentraci, motivaci do práce a výkon (i mentální). Je zkrátka nejlepší kratom na energii = nabudí tě jako žádný jiný. Přináší mírně euforický a povznášející pocit.
 • bílý kratom prodej – Bílý kratom 100% Pure White – nejlepší kratom na energii

ČERVENÝ KRATOM prochází ze všech základních druhů kratomu nejnáročnějším zpracováním. Kratomové listy s červenou barvou žilek se nejprve suší v temné místnosti a následně se za zvýšených teplot ukládají do speciálních nádob či pytlů s určitou prodyšností. Díky tomu dochází k procesu fermentace a aktivace enzymů, což spouští mechanismus obrany rostliny. Výsledkem tohoto procesu je barva listů v rozsahu červené až hnědé, a to podle délky fermentace. Teprve následně se listy melou na jemný prášek.  

 • červený kratom účinky – ideální, pokud hledáš přirozený způsob, jak podporovat relaxaci, která ti pomůže zmírnit stres a napětí = chceš zažívat klid a pohodu. Zároveň díky červenému kratomu docílíš kvalitnějšího a klidnějšího spánku nebo zmírníš bolesti, i chronické, které tě trápí (např. bolest hlavy, zubů, kloubů, …).
 • červený kratom prodejČervený kratom 100% Pure Red – nejlepší kratom na relax, spánek a zmírnění bolestí

TIP K PŘEČTENÍ: Jindřich Vobořil se VÝRAZNĚ zasadil o liberalizaci kratomu. Národní protidrogový koordinátor a výkonný místopředseda Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky Mgr. Jindřich Vobořil, Pg.Dip. se s týmem odborníků výrazně zasadil o to, že se kratom nestal zakázanou látkou.

Určitě při bádání narazíš i na žlutý kratom a gold kratom

Žlutý kratom (yellow kratom) ani zlatý kratom (gold kratom) nepatří k základním barvám – na trhu se objevili až mnohem později hlavně kvůli rozšíření nabídky. Poctivá výroba obou kratomů je však náročná. V podstatě je totožná se zpracováním červeného kratomu, jen jejich fermentace je delší (u gold kratomu cca 10 dní). Proto si často prodejci cestu k oboum kratomům zjednodušují tím, že 3 základní druhy kratomu mezi sebou mixují. Žlutý kratom je tak nejčastěji mixem červeného a zeleného kratomu v určitém poměru a zlatý kratom je mixem všech 3 barev kratomu v určitém poměru.   

 • gold kratom účinky – mírně sedativní účinky vhodné pro relaxaci, zlepšení spánku a tlumení bolestí.
 • gold kratom prodej – Gold kratom Maeng Da 
Druhy kratomu podle lokality pěstování a mixů kratomů 

Gold Maeng Da, Green Elephant, Red Bali, White Borneo, Green Kasongan, … Kromě označení barvy kratomu velmi často narazíš u názvu i na další přívlastek, který buď označuje lokalitu pěstování nebo specifický mix jednotlivých druhů kratomů. A těch může být nekonečně mnoho – záleží na kreativitě každého prodejce nebo tebe, pokud si mixuješ kratomy sám (doporučujeme pouze, pokud jsi už zkušený uživatel). Každý takový kratom pak má mírně odlišné účinky, chuť i barvu. 

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom tablety a kratom kapsle ti dopřejí pohodlnou konzumaci. Pohodlí. Takový benefit ti přinesou kratom tablety a kratom kapsle. Co konkrétně to pro tebe znamená? Čti článek a buď v obraze.

Důležité je však si uvědomit, že na každého z nás působí jednotlivé druhy kratomů trochu jinak – někoho více „nakopne” Pure Green, jiného zase Elephant/někdo je více komunikativní po Borneu, jiný po Bali. Proto je dobré každý druh kratomu vyzkoušet a najít si ten svůj TOP.

kratom davkovani
Užívej si kvalitní kratom plnými doušky
Kratomy, které patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV či GAMMA sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.
Kratom zásadně ulehčuje život spoustě lidem okolo nás. A dokáže pomoct i tobě. Musí však splňovat jedno podstatné kritérium, a to je prvotřídní kvalita. Jen kvalitní kratom ti totiž bezpečně
Trápí tě závislost na kratomu? Pokud se ji chceš zbavit bez abstinenčních příznaků, tak stonky a žilky kratomu (Stems and Veins) je přesně to, co ti efektivně pomůže.