logo kratom
vseokratomu.cz

Dávkování kratomu – na každém gramu záleží

davkovani kratomu gramy

Dávkování kratomu je velice individuální – na každého z nás působí stejná dávka trochu jinak. Proto doporučujeme držet se osvědčeného postupu. Zvlášť pokud nemáš s kratomem žádné zkušenosti. 

Pojďme se tedy společně podívat, proč na dávkování kratomu tak záleží a jaký je osvědčený postup, který ti dá přesně to, co od kratomu očekáváš.

Kratom působí jako stimulant i jako sedativum 

V první řadě hraje podstatnou roli druh kratomu, přesněji jeho barva. Green kratom (zelený kratom) a white kratom (bílý kratom) jsou povzbuzující, povznášející, motivující až euforické. Red kratom (červený kratom), yellow kratom (žlutý kratom) a gold kratom (zlatý kratom) jsou naopak ideální na odpočinek, relax, lepší spánek a tlumení bolestí.

V druhé řadě hraje stejně tak zásadní roli dávkování kratomu. Tedy množství kratomu, které si dáš. Při nižší dávce (1 až 5 gramů) zažiješ zvýšenou bdělost, koncentraci, energičnost, chuť pracovat, zlepší se ti nálada, budeš komunikativnější a také budeš mít větší chuť na sex. U vyšších dávek kratomu (5 až 7 gramů) naopak přijde uvolnění, zklidnění, úleva od bolestí a bude se ti mnohem lépe spát. Při dávce nad 7 gramů může přijít kolaps – neschopnost pohybu, ztuhlosti, snížení reakcí na okolní podněty, nevolnost, závratě, … a proto nad tuto dávku nedoporučujeme jít. 

radost z kratomu
S malým množstvím kratomu se ti výrazně zlepší nálada

TIP K PŘEČTENÍ: Článek, ve kterém jsme se rozepsali dopodrobna o účincích kratomu – Kratom účinky – stimulant i sedativum v jednom.

DÁVKUJ KRATOM POSTUPNĚ a zjišťuj, jak na tebe působí – to je osvědčený postup pro začátečníky

Pokud kratom zkoušíš poprvé, dej si tu nejmenší možnou dávku = pouze 1 gram. Je možně, že vůbec nic neucítíš, ale je to ta nejbezpečnější cesta. V případě, že dávku přeženeš, může přijít nevolnost a vše vyzvracíš. Což zrovna není příjemná první zkušenost. Následující dny pak pokračuj v navyšování dávky o 0,5 gramů = 2. den 1,5 gramu, 3.den 2 gramy atd. Dokud nenajdeš svoji ideální dávku. 

Znovu upozorňujeme, že dávkování kratomu je individuální. Proto výrazně doporučujeme to na startu nepřepálit, ať nemáš hned negativní zkušenost. Postupem času si tvé tělo navykne a snášenlivost s ve 100% případů zlepší.   

TIP K NEZAPLACENÍ: Kup si gramovou váhu s přesností na desetiny gramů a každou dávku si odvaž a zapiš si její účinky – nejlépe tak vypozoruješ ideální dávku.

DÁVKOVÁNÍ KRATOMU podle tvé váhy

Existuje i druhá možnost, ovšem tu doporučujeme, až když máš s kratomem větší zkušenosti. Platí tady jednoduchá poučka:

  • pokud čekáš od kratomu stimulující účinky, tak na jeden kilogram tvé hmotnosti připadá dávka přibližně 0,05 gramů kratomu 
  • když toužíš po sedativních účincích, chceš zmírnit bolesti nebo úzkosti, je potřeba navýšit dávku až na max 0,1 gramů kratomu na kilo tvé váhy 
Nadužívání – tolerance – závislost na kratomu

Pokud budeš kratom užívat každý den, dlouhodobě a ve vysokých dávkách, vystavuješ se riziku vzniku závislosti a s tím spojenou tolerancí = rapidně bude klesat účinnost kratomu a ty budeš potřebovat větší a větší dávky. Tím se můžeš dostat do začarovaného kruhu, ze kterého není úplně nejjednodušší vystoupit. Při vysazení v takové fázi závislosti tě po dobu 1 až 5 dnů čekají abstinenční příznaky jako nespavost, podrážděnost, únava, bolest svalů atp.

Proto doporučujeme kratom užívat pouze v době potíží nebo když jej zrovna potřebuješ. Maximálně ale 4 až 6 gramů, a to 4× týdně. Jednou za čas je dobré kratom vysadit úplně, ať se pročistíš, obnovíš toleranci a snížíš riziko vzniku závislosti.

TIP K PŘEČTENÍ: Příprava kratomu – je to snadné jako facka. Příprava kratomu není žádná věda. Jaké možnosti přípravy máš a jak postupovat, aby se kratom nejlépe rozmíchal a nenapěnil? Čti tento článek.   

Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP, dvojitou UV sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

2 Responses

  1. Vami velmi kvalitně zpracované stránky. Racionálně, stručně, názorně a poučněi pro absolutní lajky pochopitelné. Podobně zpracované texty jsou na internetu velkou vyjímkou. Díky, věříme Vám. Baumann Josef

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 Responses

  1. Vami velmi kvalitně zpracované stránky. Racionálně, stručně, názorně a poučněi pro absolutní lajky pochopitelné. Podobně zpracované texty jsou na internetu velkou vyjímkou. Díky, věříme Vám. Baumann Josef

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratomové tablety jsou krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Jaké jsou na kratom tablety recenze? Čti článek.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.