logo kratom
vseokratomu.cz

Stonky a žilky kratomu aneb jak se zbavit závislosti na kratomu

list kratomu

Kratom je sice naprosto fantastickým pomocníkem, který se svým širokým spektrem účinků a zdravotních přínosů ulehčuje život ohromné spoustě lidem okolo nás – a rozhodně pomůže i tobě – ale zároveň, furt jde o psychoaktivní látku a je tedy nutné k ní přistupovat s opatrností a respektem. 

Ve výsledku to znamená to, že pokud se budeš držet osvědčeného postupu dávkování kratomu, čekají tě pouze samé benefity = žádná závislost na kratomu ti nehrozí. Pokud to naopak budeš dlouhodobě s množstvím kratomu přehánět, čeká tě vyšší tolerance a následná závislost. Takže se pojďme prvně mrknout na to, jaké je bezpečné dávkování kratomu. To je alfou a omegou všeho.   

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom barvy – prozradí ti nejvíce o účincích kratomu. Červený kratom, zelený kratom, bílý kratom, žlutý kratom i gold kratom. Každý z nich má své specifické účinky a zdravotní přínosy. Které barvy kratomu jsou pro tebe ty TOP?

Kratom dávkování – postup, který tě ochrání před závislostí

Dávkování kratomu je zcela individuální. Proto, pokud jsi v užívání kratomu naprostý začátečník, kup si váhu s přesností na desetiny gramů a odvaž si tu nejmenší možnou dávku = 1 gram kratomu. Je sice možné, že po požití vůbec nic neucítíš, ale je to lepší varianta, než když to hned ze startu přepálíš a zažiješ akorát tak silnou nevolnost. V následujících dnech postupně navyšuj dávku o 0,5 gramů, tzn. druhý den si dej 1,5 gramu, třetí den 2 gramy, čtvrtý den 2,5 gramu atd., dokud jednoduše nenajdeš dávku, kterou si užiješ na MAX = dá ti přesně to, co ty potřebuješ. 

BEZPEČNÉ DÁVKOVÁNÍ A ÚČINKY KRATOMU

  • 1 AŽ 5 GRAMŮ = NÍZKÁ DÁVKA KRATOMU: účinky kratomu jsou povzbuzující, euforické, kratom ti dodá pořádnou chuť na sex, zlepší tvoje kognitivní funkce, soustředěnost a komunikativnost atd. Zároveň ovlivňuje fyzickou odolnost, středně tlumí bolesti, zlepšuje náladu, uvolňuje, podporuje kvalitní spánek, …
  • 5 AŽ 7 GRAMŮ = VYŠŠÍ DÁVKA KRATOMU: účinky kratomu jsou sedativní, kratom ti uvolní a zklidní mysl, minimalizuje negativní emoce, uvolní svalstvo, vysoce utlumí bolesti (hlavy, kloubů, svalů, při menstruaci, …), podpoří kvalitní spánek, zmírní abstinenční příznaky při závislostech, …
  • DÁVKU NAD 7 GRAMŮ NEDOPORUČUJEME: může přijít kolaps, tzn. neschopnost pohybu, ztuhlosti, snížení reakcí na okolní podněty atd.

Zároveň ti maximálně doporučujeme, abys kratom užíval pouze při potížích nebo když jej zrovna fakt potřebuješ. Nanejvýš ale 4 až 6 gramů, a to max. 4× týdně. Pravidelně si dej od kratomu pauzu, ideálně na dobu 2× delší, než si teď kratom v kuse užíval. Pročistíš se, obnovíš toleranci a snížíš riziko vzniku závislosti. 

TIP K PŘEČTENÍ: Příprava kratomu – je to snadné jako facka. Příprava kratomu není žádná věda. Jaké možnosti přípravy máš a jak postupovat, aby se kratom nejlépe rozmíchal a nenapěnil? Čti článek.

Jak vzniká závislost na kratomu

Cesta k závislosti na kratomu není tak snadná, jak si můžeš myslet. Nebo jak se různě prezentuje… Je to v podstatě podobné jako u jiných látek. Když budeš kratom užívat každý den a ve vysokých dávkách, začne se ti prvně zvyšovat tolerance = už po 14 dnech ti bude rapidně klesat účinnost kratomu a ty budeš potřebovat stále větší dávky. A pokud budeš v takovém tempu pokračovat dál, fyzicka a psychická závislost tě rozhodně nemine. 

Jak poznáš, že jsi závislý 

„Můžu přestat kdykoli, jen se mi nechce,” častá věta závislých. 

Když se ráno probudíš, je kratom to první, na co myslíš? Cítíš se špatně, když si kratom nedáš? Máš například nevolnosti, málo jíš, potíš se, chvěješ se, blbě se ti spí, …? To všechno jsou známky toho, že jsi na kratomu závislý. 

Co nemáš dělat VS. Co máš dělat, když zjistíš, že jsi závislý

Pokud na sobě pociťuješ, že jsi závislý, rozhodně nepřestávej kratom užívat ze dne na den. Leda, že by sis chtěl užít 3 až 4 dny nepříjemných abstinenčních příznaků – depresivní nálada, zácpa, nebo průjem, vysoká nevolnost, bolest svalů, agresivita, sucho v ústech atd.

Pokud upřednostňuješ pohodlnější cestu, tak kratom užívej dál, jen po dobu několika dní postupně snižuj jeho dávku. IDEÁLNÍ STAV ale je, když se dáš cestou dočasného užívání rozemletých žilek a stonků z kratomu (Stems and Veins).

TIP K PŘEČTENÍ: Může kratom do letadla? Jak do kterého… Chystáš se na zahraniční cestu, na kterou by sis rád přibalil svůj oblíbený kratom? Než to uděláš, zjisti si také, jestli může kratom do letadla.

Stonky a žilky kratomu ti pomohou zbavit se závislosti na kratomu

Stonky a žilky kratomu (alternativní názvy: Tulang, Leaf Bone nebo S&V) jsou žilky a řapíky z listů kratomového stromu, které se během zpracování jemného prášku odstraňují (do některých druhů kratomu se naopak rozemleté zase přidávají). Jde tedy o vedlejší produkt kratomu, který nemá takovou koncentraci alkaloidů jako běžný kratomový prášek, ale to je přesně to, co ty aktuálně potřebuješ = S&V má nižší euforický a nabuzující účinek, za to vyšší analgetický a uklidňující. 

ÚČINKY STEMS & VEINS (STONKY A ŽILKY KRATOMU)
5 – maximální účinky, 1 – minimální účinky

  • euforie a dobrá nálada: 2
  • soustředění, chuť do práce a učení: 1
  • motivace do tréninku: 1
  • úleva od bolestí: 4
  • zlepšení spánku: 4
  • úleva od depresí a sociálních fobií: 2
Kratomy, které patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, UV a GAMMA sterilizaci. Spolehnout se můžeš na vynikající rozpustnost a chuť kratomu, ale také na perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je.

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj. 

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.
Kratom zásadně ulehčuje život spoustě lidem okolo nás. A dokáže pomoct i tobě. Musí však splňovat jedno podstatné kritérium, a to je prvotřídní kvalita. Jen kvalitní kratom ti totiž bezpečně
Kratom extrakt. Vyzkoušej nový způsob, jak objevovat zázračné účinky kratomu. Stačí ti pouze čajová lžička a jeden z kratomových extraktů od Rage Fitness. Let's Go.