logo kratom
vseokratomu.cz

Kratom a alkohol. Míchat, nebo raději ne?

kratom a alkohol

Kratom je psychoaktivní látka pocházející ze stejnojmenného stromu (Mitragyna speciosa), který roste převážně v jihovýchodní Asii. Listy kratomu obsahují sloučeniny zvané indolové alkaloidy – Mitragynin, 7-hydromitragynin a více jak 40 dalších – zodpovědné za účinky na náš organismus. A to v závislosti na druhu kratomu a velikosti dávky buď stimulační nebo sedativní. Alkohol je proti tomu látkou tlumící centrální nervový systém, která způsobuje ospalost, ztrátu koordinace a motorické kontroly. A právě kombinace kratomu a alkoholu může účinky obou látek zesílit, což vede k vyššímu riziku negativních vedlejších účinků. Ke všem se za chvíli dostaneme. 

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom účinky – stimulant i sedativum v jednom. Bez nadsázky jde o malý zázrak. Kratom je totiž všestranným pomocníkem, který ti může obrovsky ulehčit celý život.

Kratom a alkohol? Raději NE!

Kratom a alkohol tak mohou vytvořit nebezpečnou kombinaci, a proto jejich míchání vůbec nedoporučujeme. Mezi možné vedlejší účinky patří ospalost, nevolnost, závratě, zvracení a zhoršený úsudek. Kromě toho může také míchání kratomu a alkoholu vést ke zvýšenému riziku nehod a zranění, protože kombinace obou látek zhoršuje motorické schopnosti a koordinaci.

Nastat ale mohou i závažnější případy. Alkohol je tlumivý prostředek, který může zpomalit dýchací systém, a kratom je stimulant s možným rizikem dehydratace. Společně tyto látky mohou snížit dechovou frekvenci a množství kyslíku v krvi.

Zároveň je důležité zmínit, že stále existuje jen pár výzkumů, které popisují účinky míchání kratomu a alkoholu. Dlouhodobé účinky této kombinace nejsou zatím známy vůbec. Takže i proto je lepší se kombinaci kratomu a alkoholu zcela vyhnout. 

TIP: Pokud se v jeden den sejde konzumace kratomu a alkoholu, dodrž mezi nimi alespoň 6hodinový rozestup = alkohol si dej alespoň 6 hodin po poslední konzumaci kratomu. Tím se případná rizika velmi výrazně sníží.

Kratom vs. alkohol a další psychoaktivní látky

Podle Viktora Mravčíka, epidemiologa závislostí a poradce národního protidrogového koordinátora, je například alkohol mnohem horší než kratom. Podle něho patří mezi ty nejrizikovější látky právě alkohol, ale také tabák, heroin a metamfetamin. Například konopí je cca uprostřed žebříčku a až někde úplně na konci jsou psychedelika nebo MDMA.

Kratom je u nás poměrně nový fenomén a analýza relativní škodlivosti látek, která by zahrnovala i kratom, není k dispozici. Kratom je psychoaktivní, má poměrně slabý závislostní potenciál, snižuje aktivitu jaterních enzymů a ovlivňuje srdeční rytmus, ale obecně je považován za poměrně bezpečnou látku. Rizika kratomu jsou oproti ostatním psychoaktivním látkám, např. vůči alkoholu, tabáku, heroinu, pervitinu a podobně, poměrně nízká a morální panika okolo kratomu je zbytečná” Viktor Mravčík

TIP K PŘEČTENÍ: Chystá se v ČR zákaz kratomu? Nebo bude pouze regulovaný či ponechaný beze změn? Tato otázka donedávna neměla zcela jasnou odpověď. Teď už má! Česko čeká úplně nový zákon o psychomodulačních látkách – tedy regulace nakládání s kratomem. 

PROČ SE MEZI NEJRIZIKOVĚJŠÍ LÁTKY ŘADÍ I ALKOHOL

„Protože vyvolává silnou závislost, je toxický, karcinogenní, je teratogenní čili v případě konzumace těhotnou matkou hrozí postižení plodu. Míra užívání alkoholu ve společnosti je v kombinaci se škodlivostí a značným závislostním potenciálem příčinou velkých společenských škod, vysoké nemocnosti i úmrtnosti. Na alkohol v ČR umírá odhadem 5 až 6 tisíc osob ročně, z nich kolem 500 jen na otravu alkoholem. Na tabák u nás umírá kolem 16 tisíc lidí ročně ze zhruba 100 tisíc zemřelých celkem. Na všechny nelegální drogy dohromady to je maximálně 500 lidí ročně, spíše 200 až 300. Záleží tedy, jaký indikátor je zvolen pro hodnocení nebezpečnosti. Ale alkohol vychází škodlivý ve všech možných parametrech.” Viktor Mravčík

konec hry
Na alkohol v ČR umírá odhadem 5 až 6 tisíc osob ročně

Po užití čistého kratomu není dosud zaznamenané žádné úmrtí. Pří kombinaci s jinými  psychoaktivními látkami však může dojít k přetížení organismu až k samotnému úmrtí. Kratom proto nekombinuj s drogami, obzvlášť s kokainem, amfetaminy a alkoholem.

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom předávkování. Jde o zcela zanedbatelné riziko. I když předávkování kratomem téměř nehrozí, je důležité k němu přistupovat s respektem. Závislost ani abstinenční příznaky nejsou nijak příjemné. Čti článek a měj přehled. 

VÍŠ, ŽE kratom se běžně doporučuje jako léčebný prostředek při odvykání od alkoholu a dalších opiátů? Směs alkaloidů, která je v něm obsažena, zmírňuje abstinenční příznaky a potlačuje touhu po opětovné konzumaci alkoholu a drog. Existuje již mnoho lékařských zpráv a studií na toto téma. 

Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP, dvojitou UV sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Ještě více energie a soustředění, mega lepší spánek, žádná nemoc… Pokud plánuješ brát kratom každý den s tím, že tvůj život najedou bude zalitý sluncem 24/7, tak POZOR!
Test na kratom v moči není u nás úplně běžný. Ovšem jsou situace, kdy může být po tobě vyžadován. Jaké situace to jsou a jak dlouho je kratom v moči?
Jde vidět, že víš, co chceš. Kratom 1 kg totiž není pro žádné zelenáče. A pokud hledáš i kvalitu za super cenu, nebo máš zájem o velkoobchodní nabídku, čti tento
Borneo white kratom je jednou z variant bílého kratomu, který tě maximálně nabudí, ať už máš náročnou práci, školu nebo trénink či zápas.