logo kratom
vseokratomu.cz

Kratom zkušenosti – příběhy uživatelů kratomu

kratom zkusenosti

Kratom je tropickým stromem, jehož oficiální název je Mitragyna Speciosa. Vyskytuje se v jihovýchodní Asii a vyhledávaný je především kvůli svým listům, které se zpracovávají na jemně mletý prášek – kratom. Ten se následně s vodou nebo třeba džusem pije (více o možnostech přípravy najdeš v tomto článku: Příprava kratomu – je to snadné jako facka).

Každopádně, ať už je kratom pro své potenciální léčebné vlastnosti oslavován nebo kvůli možným rizikům a vedlejším účinkům kritizován, zkušenosti s ním jsou u jednotlivých uživatelů nesmírně rozmanité. Pojďme se tedy hlouběji ponořit do jednotlivých příběhu, ať poznáš, čeho je kratom schopný – pomoct totiž může tobě i tvým blízkým. 

1.PŘÍBĚH:Díky kratomu teď můžu žít normální život jako ostatní

„Kratom užívám přibližně rok. Už několik let mívám velmi silné nesnesitelné a celkem časté migrény, na které mi nepoháhaly ani předepsané léky, ani žádná dlouhodobější léčba. Faktorům ovlivňující tyto migrény se dá jen ztěžka v běžném životě vyhnout. Takový život není nic hezkého, hlavně když migréna přijde v nesprávnou chvíli. Když to na mě jednou přišlo, vyzkoušela jsem kratom. Zázrak, za cca 15 minut a migréna přešla. Od té doby kratom používám pokaždé, když má tento stav nastat. Díky tomu teď můžu žít normální život jako ostatní. A nejen to, migrény se postupem času, během roku užívání kratomu stáhly a zdaleka nejsou tak časté jako dřív – už to není 10 až 15 dní v měsíci, ale migrénu teď mívám tak jednou do tří měsíců. Nicméně kratom užívám i pro odeznění jakékoliv jiné bolesti. Není to závislost, člověk musí rozeznat jak velkou dávku snese a tu nepřekračovat, stačí málo. Proč bych měla trpět nesnesitelnou bolestí několik dní v měsíci, když si mohu dát kratom, který mi vždy pomůže. Pokud by byl kratom nedostupný, dokážu si představit, co by mě čekalo za život… ten stejný jako dřív.” Lucie K.

KRATOM ZKUŠENOSTI: TLUMÍ BOLEST

Kratom pomáhá každodenně tisícům lidí trpících akutními i chronickými bolestmi. Nejčastěji jde o bolest hlavy, kloubů, zad a zubů. Kratom také pomáhá při menstruačních obtížích. A co obrovským benefitem – nahradíš klasické chemické léky za zcela přírodní produkt. Zároveň kratom zvyšuje energii a libido, zlepšuje náladu a dává chuť do života.

uleva od bolesti kratom
Kratom dokáže ulevit od akutních i chronických bolestí

TIP K PŘEČTENÍ: Zákaz kratomu v ČR. ROZHODNUTO! Čeká nás liberalizace, ne prohibice. Bude kratom zakázaný, regulovaný nebo ponechaný beze změn? Na tuto zásadní otázku se poslední cca rok vedly divoké politické debaty. A už víme, jak to dopadlo. Čti článek.

2.PŘÍBĚH: „Do té doby mi žádná medikace ani jiná metoda nedokázala od mé závislosti pomoci“

„Můj příběh začíná již na přelomu tisíciletí, přesto se pokusím jej vylíčit pokud možno co nejstručněji. Někdy v roce 1999 jsem začal užívat na bolesti zad lék Tramal (účinná látka je tramadol). Jelikož vedlejší účinky preparátu byly poměrně příjemné, začal jsem se, coby inženýr chemie, o tuto látku zajímat trochu více. A protože nezůstalo pouze u zájmu teoretického, začal jsem tabletky stále častěji konzumovat. Brzy jsem se stal zcela závislým. Tabletky jsem musel mít stále u sebe, ať už se jednalo o rodinný výlet nebo delší dovolenou. Mnohokrát jsem se pokusil s Tramalem přestat, absťák ovšem vždy zvítězil. Celé to trvalo nějakých 18 let. Asi před rokem jsem víceméně náhodou četl cosi o kratomu. Ze zvědavosti jsem si jej objednal, vyzkoušel účinky a postupně se mi podařilo Tramal ze svého života zcela vyloučit. Bylo to přesně letos, 8. června, kdy jsem Tramal přestal brát. Do té doby mi žádná medikace ani jiná metoda nedokázala od mé závislosti pomoci. Jediné, co mi pomohlo, byl právě kratom. Je možné, že jeho chronické užívání není zcela bez rizika, ale mně v mém boji s démonem rozhodně pomohl.” Eduard H.

KRATOM ZKUŠENOSTI: POMOC PŘI LÉČBĚ ZÁVISLOSTÍ

Jde o velmi časté případy, kdy uživatelé kratomu zcela vyřadili ze svých životů cigarety a alkohol – necítí najednou potřebu unikat těmito obvyklými, ovšem vysoce škodlivými cestami. Kratomem se také léči závislosti na tvrdých drogách, především na heroinu a kokainu. A v neposlední řadě kratom výborně pomáhá zbavit se závislosti na lécích, především pak na lécích na spaní a antidepresivech.

TIP K PŘEČTENÍ: Dávkování kratomu – na každém gramu záleží. Osvědčený postup pro dávkování kratomu a pár rad k nezaplacení. Po dvou minutách čtení budeš mít jistotu, že si kratom užiješ na maximum.

3.PŘÍBĚH: „Bez nadsázky mi vrátil život“

„V minulosti jsem trpěl chronickými migrénami, nespavostí a těžkými depresemi. Jednu chvíli to opravdu vypadalo, že skončím rozstříknutý na chodníku. Pak jsem čirou náhodou vyzkoušel kratom… Bez nadsázky mi vrátil život. Bolest s ním je zvládnutelná, vrátila se mi i schopnost spát. Díky jeho mírně euforickým účinkům jsem našel energii najít si terapeuta a začít své duševní potíže řešit. Kratom je více lékem než drogou a jeho zákaz by poškodil životy desetitisíců lidí v České republice. Kratom zároveň rozhodně nepatří do rukou dětem, jelikož potenciál vzniku závislosti tam zkrátka je. Zároveň by měl procházet potravinovou kontrolou, neboť jinak člověk nikdy neví, co do sebe tlačí.” Pavel P.

KRATOM ZKUŠENOSTI: POMOC PŘI PSYCHICKÝCH PROBLÉMECH

Oblast, ve které je kratom opravdu velmi účinný. Často se setkáváme s příběhy lidí, kterým kratom pomohl vysadit dlouhodobě užívaná antidepresiva a jiná chemická léčiva. Kratom ti do 10 minut uleví od napětí, stresu a přetížení, které se může každý den nahromadit (o 100% lepší varianta alkoholu, po kterém spousta lidí v takovém případě sáhne). Budeš se cítit lépe až 8 hodin. Dokážeš také kvalitněji odpočívat, regenerovat, spát a více se radovat ze života – kratom totiž zlepšuje náladu, zvyšuje energii, chuť do života a libido. Jo a pokud potřebuješ udělat práci, která tě nebaví, zkus se do ní pustit s kratomem.

kvalitni spanek kratom
Kvalitní spánek – to je jeden z výrazných benefitů kratomu

TIP K PŘEČTENÍ: Kratom předávkování. Jde o zcela zanedbatelné riziko. I když předávkování kratomem téměř nehrozí, je důležité k němu přistupovat s respektem. Závislost ani abstinenční příznaky nejsou nijak příjemné. Čti článek a měj přehled.

Kratom zkušenosti: Zvýšení imunity

Při našem dlouhodobém pozorování se setkáváme s názory uživatelů, že díky kratomu nebývají tolik nemocní. Kratom je silný antioxidant a má pozoruhodné účinky na celkovou imunitu – ti co bývali 3× až 4× ročně nemocní, hlásí takřka nulovou nemocnost běžnými respiračními obtížemi (zánět dutin, chřipka, angína). Případně je jejich průběh onemocnění o dost mírnější. Kratom také například pomáhá zbavit se chronické rýmy a účinně řeší střevní potíže (především průjem).

DALŠÍ PŘÍBĚHY s užíváním kratomu 

Jana D.: „Cítím se teď upřímně šťastná a mnohem výkonnější“

„Před kratomem jsem byla závislá na alkoholu, bála jsem se vyjít z bytu, byť jen nakoupit. Kratom mi pomohl přijmout se takovou, jaká jsem, pomohl mi také s komunikací s lidmi a celkově po psychické stránce a s plno problémy týkajících se bolestí, např. při menstruací. Kdybych vedle sebe dala člověka, kterým jsem byla a člověka, kterým jsem teď, vždycky budu volit toho, kterým jsem TEĎ. Kratom mi změnil myšlení, chodím na vysokou školu a můžu na něm normálně fungovat, jsem jen lehce uvolněná. Nedá se to srovnávat s nevolnostmi a neschopností racionálně uvažovat po alkoholu. Hlavně jsem velice ráda, že jsem pod dozorem lékařů mohla vysadit antidepresiva a benzodiazepiny. Cítím se teď upřímně šťastná a mnohem výkonnější a z obrovské části za to děkuji právě kratomu.”

Kateřina S.: „Díky kratomu můžu fungovat naprosto normálně a únava mě už netrápí“

„Jmenuji se Kateřina a je mi 35 let. Kratom užívám asi rok. Mám diagnostikovanou rostroušenou sklerózu od mého 21 roku. S kratomem jsem začala kvůli zvýšení energie, neboť únava pro mě byla neúnosná, díky RS. Díky kratomu můžu fungovat naprosto normálně a únava mě už netrápí. Dalším problémem byly bolesti, na které jsem trpěla… Kratom působí na bolest a díky němu už netrpím. Trpěla jsem na průjmy, teď mám pravidelnou, tuhou stolici. Trpím lehkou nadváhou, neboť kartom snižuje chuť k jídlu (ne nebezpečně), začala jsem pomalu regulovat svou váhu. Samozřejmě nic není stoprocentní a má i své minusy, jako například: při sebemenším pohybu se šíleně potím a ano menší závislost se vytvoří, ale dá se to srovnat s cigaretami či alkoholem. Mimo jiné mi pomohl i na psychiku, trpěla jsem na panické úzkosti ve společnosti více lidí (obchodní domy, výlety např. do zoo atp.). Myslím že je stále lepší užívat kratom (přírodní produkt) než spousty prášků jako antidepresiva nebo proti bolesti. Ještě bych chtěla vyšvihnout jednu pozitivní věc. Docela ráda jsem se napila alkoholu, což mi někdy způsobilo i soukromé problémy. Díky kratomu nemám vůbec na alkohol chuť. Když to shrnu, mně kratom dost pomáhá a změnil mi život k lepšímu, tudíž to není nebezpečná droga, drogy dělají přesný opak.“

TIP K PŘEČTENÍ: Jak dlouho působí kratom? Odpověď najdeš v množství, které si dáš. To že ti účinky kratomu mohou obrovsky ulehčit život, to je jasná věc. Víš ale, jak dlouho působí kratom? Co vše délku požitku ovlivňuje? Pokud ne, čti tento článek.

Tomáš K.: „Nejsem schopen udržet pozornost nebo koncentraci na určitou věc déle jak minutu“

„Jsem 20letý kluk trpící ADHD a pro tuto diagnostiku mi byl předepsán Ritalin (stimulant příbuzný amfetaminu). Byl mi předepsán, jelikož nejsem schopen udržet pozornost nebo koncentraci na určitou věc déle jak minutu. Věci které mi nepřijdou důležité odkládám, i když důležité jsou a tak bych se tu o mojí diagnóze mohl rozepsat, ale pro to tu nejsem. Díky kratomu jsem mohl Ritalin plně vysadit a před nutným výkonem kratom do těla dostat v dávce asi 4g. Moje kognitivní schopnosti postižené ADHD jsou za přítomnosti kratomu stimulovány tak, že se dokáži soustředit na věc, která je důležitá, ale mně důležitá nepřijde. Obecně nerad užívám „chemicky” vyrobené prášky a v případě prášků na hlavu to platí dvojnásob. Kratom mi zlepšil život v tom smyslu, že můžu za normálních okolností studovat VŠ, kterou bych s mým stupněm ADHD nikdy nedokončil.”

Kratom, který patří mezi ty NEJLEPŠÍ V ČR

Pokud chceš mít 100% jistotu, že do svého těla dáváš MAXIMÁLNÍ kvalitu, mrkni na e-shop od RageFitness. Jsme na trhu přes 5 let, odebíráme kratom od TOP dodavatele, máme zavedený systém HACCP i BIO certifikaci, dvojitou UV sterilizaci, rozmělnění na nejjemnější nanoprášek a perfektní výsledky testů kratomu. Vše dopodrobna najdeš u každého jednotlivého kratomu – a že jich na e-shopu je. 

Mrkni. Vyzkoušej. Vzdělávej se. Komentuj.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Picture of Vše o kratomu
Vše o kratomu

Blog o tom, co to je Kratom a další praktické informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme
Kratomové tablety jsou krokem vpřed v pohodlnosti a diskrétnosti užívání tohoto přírodního zázraku. Jaké jsou na kratom tablety recenze? Čti článek.
Pokud nejsi v užívání kratomu žádný zelenáč, dávkování podle čajové lžičky je možnou cestou, jak užívat kratom.
Dnešní doba tě neustále žene k větší produktivitě, výkonům a také ke schopnosti lépe zvládat stres. Co ti v tomto případě více pomůže? Káva vs kratom? Čti článek.
Sněmovna schválila nový psychomodulační zákon, tzn. pravidla pro nakládání s látkami jako je kratom, HHC nebo konopí s nízkým obsahem THC. O jaká konkrétní pravidla jde? Článek prozradí.